אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר תנובה רוית ברניב הגישה מועמדות לדירקטוריון טבע צילום: רוני שיצר

בלעדי לכלכליסט

יו"ר תנובה רוית ברניב הגישה מועמדות לדירקטוריון טבע

בסוף החודש אמורה להסתיים עסקת רכישת תנובה על ידי קונצרן ברייט פוד הסיני, שצפוי למנות יו"ר מטעמו. בעלי המניות של חברת התרופות אמורים להתכנס בקיץ ולדון במינוי דירקטורים חדשים. ברניב חסרת רקע בביוטק, דבר שעלול לפגוע בסיכוייה

12.03.2015, 08:05 | גולן חזני

רוית ברניב, יו"ר תנובה, מתכננת כבר את היום שאחרי רכישת החברה על ידי קונצרן ברייט פוד הסיני. ל"כלכליסט" נודע כי ברניב הגישה מועמדות לדירקטוריון חברת טבע, בנסיון להתקבל לחברת התרופות הגדולה.  

קראו עוד בכלכליסט

אסיפת בעלי המניות של טבע מתקיימת מדי שנה בחודשי הקיץ, ובכל שנה פגה חברותם של שניים או שלושה דירקטורים. טבע צמצמה את מספר הדירקטורים שלה בשנים האחרונות וייתכן שתמשיך במגמה זו. על פי הערכות, לא ימונו בחודשים הקרובים דירקטורים חדשים בטבע, אולם בעוד כחצי שנה צפויה חברת התרופות לבחור כמה דירקטורים חדשים ואז צפויה מועמדותה של ברניב להפוך לרשמית.

המינויים האחרונים לדירקטוריון טבע נעשו בנובמבר 2014, אז מונה יצחק פטרבורג ליו"ר במקומו של ד"ר פיליפ פרוסט. יחד עם פטרבורג מונה לדירקטור סול ג'. בארר, דוקטור בכימיה אורגנית ופיזיקלית ובעל תואר ראשון בכימיה. עם עזיבתו של פרוסט עוברת טבע לחזק את האוריינטציה הישראלית שלה, לאחר שבתקופתו נטתה לצביון בינלאומי. ברניב היא חסרת רקע בתחום הביוטק, וייתכן שהדבר יפריע למינויה.

יו"ר טבע פרופ יו"ר טבע פרופ' יצחק פטרבורג | צילום: ראובן קפוצ'ינסקי יו"ר טבע פרופ

ברניב החלה לכהן כיו"ר תנובה בינואר 2013 אחרי שהיתה יו"ר שיכון ובינוי ב־2012-2007. היא צפויה לפרוש מתפקידה עם השלמת העסקה למכירת השליטה בחברה לברייט פוד הסינית בסוף החודש, ומינויו של יו"ר סיני לחברה. עם מכירת תנובה, שבשליטת קרן אייפקס ישראל שבראשות זהבית כהן, תזכה ברניב בבונוס של 4 מיליון שקל. המנכ"ל אריק שור שיישאר בחברה, יקבל בונוס של 10 מיליון שקל.

מטבע נמסר בתגובה כי היא איננה מתייחסת לשמועות וספקולציות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות