אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
58% מרוכשי הדירות בפרויקט המגורים בצלאל הם תל אביבים לשעבר

58% מרוכשי הדירות בפרויקט המגורים בצלאל הם תל אביבים לשעבר

כ־80 יחידות הדיור שנמכרו עד כה בפרויקט של צמח המרמן וקרסו נדל"ן, נרכשו ברובן בידי בני 50-60 שהתגוררו בצעירותם בתל אביב ועברו ממנה לפריפריה כדי לגדל את ילדיהם

12.03.2015, 09:31 | שירות כלכליסט
כ־80 יחידות הדיור שנמכרו עד כה בפרויקט בצלאל במרכז תל אביב (הכולל 153 דירות), שמקימות צמח המרמן וקרסו נדל"ן, נרכשו ברובן בידי תושבי תל אביב לשעבר, המהווים עד כה כ־58% מרוכשי הדירות בפרויקט. מפילוח הרוכשים בפרויקט בצלאל, הממוקם ברחובות מכבי, בית לחם וטשרניחובסקי וכולל שני מגדלי מגורים בני שמונה ועשר קומות, עולה כי מרבית הרוכשים הם בני 60–50 אשר התגוררו בצעירותם בתל אביב, עברו ממנה לפריפריה כדי לגדל את ילדיהם ושבו אליה כעת למטרת מגורים בדירות קטנות יותר.

הדירות בפרויקט נמכרות במחיר ממוצע של כ־40 אלף שקל למ"ר, בדומה לעסקאות אחרות באזור זה. כך למשל, דירת שלושה חדרים ששטחה 80 מ"ר בתוספת מרפסת של 7 מ"ר נמכרה לאחרונה תמורת 3.8 מיליון שקל; דירת 4 חדרים המשתרעת על פני 98 מ"ר בתוספת מרפסת של 14 מ"ר נמכרה לאחרונה תמורת 4.46 מיליון שקל.

מפילוח הרוכשים עולה עוד כי כ־10% מהם הם משקיעים, 6% הם רווקים סביב גיל 35 ו־26% הם משפרי דיור מתוך תל אביב.

הדמיה של פרויקט בצלאל. בני 60-50 שרוכשים דירות קטנות יחסית הדמיה של פרויקט בצלאל. בני 60-50 שרוכשים דירות קטנות יחסית הדמיה של פרויקט בצלאל. בני 60-50 שרוכשים דירות קטנות יחסית

רן בן אברהם, סמנכ"ל השיווק והייזום בצמח המרמן, התייחס לנתונים ואמר כי "מדובר במשפחות שעזבו את תל אביב לטובת דירות משפחתיות מרווחות או בתים צמודי קרקע בערים כמו רמת גן, גבעתיים, חיפה וראשון לציון. ועכשיו אחרי שהילדים התבגרו הם חוזרים לתל אביב כדי להיות קרובים לכל מרכזי התרבות והפנאי, למרכזי הקניות ולחוף הים".

בפרויקט בצלאל, המצוי בשלבי הקמה, ישולבו בקומת הקרקע חנויות ובתי קפה על כשטחי מסחר של 2,000 מ"ר, לצד גני ילדים וחניון תת־קרקעי שיכלול כ־600 מקומות חניה, 330 מהם לשימוש הציבור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות