אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפליקציית המוניות Lyft גייסה 530 מיליון דולר מרקוטן

אפליקציית המוניות Lyft גייסה 530 מיליון דולר מרקוטן

ההשקעה בוצעה לפי שווי מוערך של שלושה מיליארד דולר והעניקה לרקוטן שליטה ב-11.9% מהאפליקציה הפופולרית. ליפט נערכת להתרחבות אל מחוץ לארצות הברית, מה שמחייב התייעלות ארגונית ושינוי בסגנון השירות

12.03.2015, 09:36 | ניצן סדן
אובר, מאחוריך: אפליקציית המוניות ליפט גייסה 530 מיליון דולר מענקית הסחר היפנית רקוטן. לפי דיווח של TechCrunch, בכך מסתכמים גיוסי החברה ב-850 מיליון דולר, לפי שווי מוערך של שלושה מיליארד.

קראו עוד בכלכליסט

הסכום הכולל גויס משורה של קרנות ומשקיעים בולטים כעליבאבא, אנדריסן-הורוביץ, פאונדרס ומייפילד ונצ'רס. ההשקעה של רקוטן מעניקה לה שליטה ב-11.9% ממניות החברה האמריקאית.

אפליקציית Lyft אפליקציית Lyft אפליקציית Lyft

ליפט מפעילה אפליקציית מוניות שמבוססת על מודל דומה לשל אובר. היא זמינה כיום רק בארצות הברית, אך צוברת פופולריות במהירות ולא נתקלת בתביעות ותלונות לקוחות כמו אובר וגם סופגת פחות אש מרגולטורים. להערכת TechCrunch, ליפט נערכת להתרחבות אל מחוץ לארה"ב - בין היתר בגיוס סמנכ"ל כספים וסמנכ"לית שיווק חדשים ובשינויים ארגוניים פנימיים שייעלו את פעילות ההנדסה, העיצוב, השיווק והמכירות.

עד עתה, התאפיין שירות ליפט ברוח צעירה ודינמית: על המכוניות הותקן שפם ורוד בולט בחזיתן והנהגים ביקשו מהנוסעים לשבת לצידם ולא במושב האחורי, כדי לייצר אינטראקציה בין המסיע והמוסע. עתה נראה שהחברה תבחר ברוח מסורתית יותר ותוותר על מנהגים אלה, כדי לפנות לקהל בינלאומי גדול יותר ולציבור מבוגר יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות