אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוארכה השעיית ראש עיריית נצרת עילית שהורשע בקבלת שוחד צילום: יריב כץ

הוארכה השעיית ראש עיריית נצרת עילית שהורשע בקבלת שוחד

הוועדה לבחינת השעיית ראשי רשויות נענתה לבקשתו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, להאריך את מועד השעיייתו של שמעון גפסו עד למתן גזר הדין בעניינו וההכרעה בשאלת הקלון

12.03.2015, 13:48 | זוהר שחר לוי
השעייתו של ראש עיריית נצרת עילית, שמעון גפסו, שהורשע בקבלת שוחד, הוארכה היום (ה') עד למתן גזר הדין בעניינו וההכרעה בשאלת הקלון.

קראו עוד בכלכליסט

הוועדה לבחינת השעיית ראשי רשויות נענתה לבקשתו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, להאריך את מועד השעיייתו של גפסו ולאחר שלא התקבלה תגובתו של ראש העיר.

שמעון גפסו , צילום: אוראל כהן שמעון גפסו | צילום: אוראל כהן שמעון גפסו , צילום: אוראל כהן

גפסו הושעה מתפקידו כראש עיר ביולי האחרון ולפני חמישה חודשים הוארכה ההשעייה עד לחודש מרץ או לחילופין עד למתן פסק הדין בכתב האישום הראשון שהוגש נגדו.

בחודש שעבר ניתנה הכרעת הדין בכתב האישום הראשון ובה קבע שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, עודד גרשון, כי הוא מרשיע את גפסו בלקיחת שוחד. גם סגנו, עדי ברקו הורשע בעבירות דומות. לפי הכרת הדין השניים גרמו לפיטוריה של גרושתו של חברת מועצת העיר משום שלא הסכים לעזוב את תפקידו. בימים אלו נמצא המשפט בשלב הטיעונים לעונש וגזר הדין צפוי להינתן בקרוב. במסגרת גזר הדין צפוי השופט להכריע אם היו במעשיו של גפסו קלון, דבר שעשוי להרחיק אותו מהזירה הציבורית למשך 7 שנים.

נגד גפסו מתנהל הליך פלילי נוסף, בעקבות כתב אישום שהוגש במאי 2014 המייחס לו עבירות שוחד והפרת אמונים. לפי אישום זה, כשהתמודד גפסו על ראשות עיריית נצרת עילית בשנת 2008 הוא הבטיח למספר פעילים שעבדו עבורו ועבור רשימת "עורי עיר" שבראשה עמד כי ידאג לקבלם לעבודה בעירייה אם ייבחר לראשות העיר. גפסו, כך נטען באישום, הבטיח לאחד הפעילים משכורת שתהיה גבוהה מ-6,000 שקל בחודש ולפעיל נוסף הבטיח כי יקבל תפקיד בכיר בעייריה. אותם פעילים, כך נטען, פעלו לטובת גפסו ורשימתו בבחירות בעקבות הבטחות אלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות