אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחיתה רכה לניר למפרט בחברת מר - שכר בעלות 3.6 מיליון שקל

נחיתה רכה לניר למפרט בחברת מר - שכר בעלות 3.6 מיליון שקל

החברה הבורסאית של חיים מר ופימי תשנה את מדיניות השכר שלה על מנת לספק ללמפרט, לשעבר מנכ"ל זאפ, תנאי תגמול מוגדלים ומפנקים

13.03.2015, 10:05 | גיל קליאן

נחיתה רכה לניר למפרט, לשעבר מנכ"ל זאפ (דפי זהב) בחברת מרהבורסאית של חיים מר וקרן פימי של ישי דוידי. החברה הודיעה אתמול (ה') בשעות הערב כי תעדכן את מדיניות השכר של החברה על מנת לשלם ללמפרט שכר שעד כה לא היה ניתן לאשר לפי מדיניות השכר של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בשכר חודשי של 100 אלף שקל, שיוענק ללמפרט לפני הבונוסים והתגמולים האחרים. במדיניות השכר של החברה נקבעה תקרת שכר בסיס של 90 אלף שקל, וכעת היא תשודרג כדי להכיל את שכרו של למפרט. כמו כן נקבע במדיניות המקורית כי הפער בין עלות שכרו של המנכ"ל לבין המשכורת החציונית בחברה יעמוד על פי 14, וכעת הזניקה החברה את הפער המקסימלי לפי 19 (בלי לדווח מה יהיה הפער בפועל בתנאי העסקתו של למפרט).

למפרט יהיה זכאי ל-22 ימי חופש, ורכב חברה בעלות של עד 250 אלף שקל. המענק השנתי של למפרט יהיה תלוי ביעדים, ויוגבל למקסימום של 12 משכורות בשנה. החברה תוכל להחליט להגדיל את הבונוס ב-25% לפי שיקול דעתה (כלומר ללא תלות בביצועים בפועל) וכן להעניק ללמפרט מענק מיוחד נוסף על "הישגים מיוחדים ויוצאי דופן", שלא הוגדרו, בהיקף של 3 משכורות נוספות.

כמו כן, למפרט יהיה זכאי ל-6 חודשי הודעה מוקדמת במקרה של סיום העסקתו. גם כאן נקבע במדיניות השכר המקורית הודעה מוקדמת של 3 חודשים - וסעיף זה שונה עבור למפרט.

למפרט יקבל גם חבילת אופציות מהחברה, בשווי של 787 אלף שקל. מחיר המימוש לכל אופציה שייקבל למפרט נקבע על 26.5 שקל למניה, גבוה ב-7.7% ממחיר הסגירה של מניית החברה ביום חמישי. למפרט יקבל 272 אלף אופציות, שיבשילו ב-3 מנות שוות החל משנה מיום ההענקה, ובמועדים של כל שנה לאחר מכן.

דירקטוריון החברה ציין כי ביצע בדיקה השוואתית לפני ההכרעה על שכרו של למפרט - אך לא צירף את הבדיקה ולא ציין מול אילו חברות היא בוצעה, או מה המיקום של שכרו של למפרט בסקאלה שנבדקה. כמו כן ציינו בדירקטוריון כי פערי השכר בין למפרט לשאר העובדים הם "הוגנים וסבירים", בלי לחשוף מהם פערי השכר בחברה בפועל לאור תנאיו של למפרט.

מר גם לא פירסמה מה תהיה עלות השכר המקסימלית של למפרט - אך בהנחה לשכר חודשי בסיסי בעלות שנתית של 1.6 מיליון שקל, יחד עם מענק של 12 משכורות, כלומר 1.2 מיליון שקל נוספים, ואופציות של 787 אלף שקל, צפויה עלות השכר המקסימלית של למפרט לעמוד על 3.6 מיליון שקל בשנה.

ניר למפרט ניר למפרט ניר למפרט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
מחיר מימוש האופציות.
מחיר מימוש האופציות הוא פשוט שערורייתי. המנכל הקודם קיבל אופציות בשער 3800 והיתרה ב8000. המנכל החדש מקבל אופציות בשער נמוך מאוד ( בערך בשווי בו נקנתה החברה על ידי פימי). צריך להעלות באופן משמעותי את מחיר המימוש של האופציות או לחלופין לקבוע שמחיר המימוש יהיה לפי המחיר הממוצע של מניות החברה בתקופה של 45 יום טרם כניסתו לתפקיד. קרי, להתחיל את המדידה באמצע חודש מרץ. אגב לדעתי יש לבטל את מנגנון הcashless ביחס לחלק הראשון של האופציות. כך ורק כך נרגיש שהמנכל מתומרץ לפעול לשיפור החברה ותוצאותיה ולא לשיפורחשבון הבנק שלו. נקווה שהמוסדיים יפעלו ולא יתנהגו כמו חבורת לוזרים.
אורי רבינוביץ  |  13.03.15
לכל התגובות