אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוכנות האנרגיה הבינלאומית הפילה את הנפט: איבד 4.7% ל-44.8 דולר לחבית צילום: shutterstock

סוכנות האנרגיה הבינלאומית הפילה את הנפט: איבד 4.7% ל-44.8 דולר לחבית

לפי הודעת הסוכנות, למרות עודף ההיצע, ייצור הנפט בארה"ב ממשיך לגדול; המשמעות: מקומות האחסון מתקרבים לתפוסה מלאה - והמחירים עשויים ליפול בטווח הקצר

13.03.2015, 21:00 | שירות כלכליסט

מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI צנח ב-4.7% לרמה של 44.8 דולר לחבית, בעקבות הודעת סוכנות האנרגיה הבינלאומית שלפיה ההתאוששות במחירי הנפט, שנרשמה בחודשייםהאחרונים, "שבירה". בסיכום שבועי איבד הנפט 9.6%.

בסוכנות אומרים כי עקב עודף ההיצע של הנפט, והעובדה כי מכלי האחסון של הנוזל השחור בארה"ב מתקרבים לתפוסה מלאה - המחירים עשויים ליפול שוב בתקופה הקרובה.

"לכאורה, מחירי הנפט מתייצבים. ואולם מדובר בשיווי משקל שברירי. יהיה זה אופטימי מדי לקבוע כי השוק חוזר לשיווי משקל באופן חלק", אמרו בסוכנות.

נפט, צילום: אי פי אי נפט | צילום: אי פי אי נפט, צילום: אי פי אי

לפי הדו"ח החודשי שפרסמה הסוכנות, ייצור הנפט בארה"ב עלה ב-115 אלף חביות ביום בפברואר; הגידול בהיצע וההיקף הקטן והולך של מקומות האחסון עשויים לגרור למטה את מחירי הסחורה.

"השוק יהיה מאוזן יותר במחצית השנייה של השנה, ואולם יש עדיין עודף היצע גדול במחצית הראשונה של השנה", אומרים בקומרצבנק הגרמני. "אנו צופים כי מחירי הנפט יירדו בשבועות הקרובים עקב עודף ההיצע". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מחיר הדלק ירד ביותר משקל וחצי מהשיא, הייתה עליה רגעית בשל עליית הדולר והנפט.
מחירי הנפט בצלילה, גם בארץ ירדו משמעותית על אף שלא נחתכו. ברור למה הדלק לא יורד - כי יש מיסים רבים. דעתי האישית שמסיבות של איכות הסביבה עדיף שמחירי הדלק לא יירדו לחלוטין אלא ימוסו בצורה הוגנת. עדיף מס על דלק שמונע תאונות דרכים וזיהום הסביבה מעוד מס הכנסה.
ד  |  14.03.15
2.
תשובה למגיב 1 = התשובה על הקיר, מנהלי אוצר המדינה
שלא יבואו ערב הבחירות ויספרו סיפורי עלי באבא אחד, מתנשא חסר בושה שלא ניהל כלום בחייו טוען שלא נתנו לו מספיק זמן להרוס את אוצר המדינה השני מתנשא גם הוא, מרוב זילזול בעם ומתוך אהבה עצמית אפילו לא בא להסביר לנו , לאחר ששרף את כל הקרדיט שקיבל לאורך שנים מצא לנכון ערב הבחירות להמציא כי הוא מבין שטעה ומבטיח לתקן את מעשיו בעתיד חבורה של פקידים אשר מתנהלים לפי תיאוריות אקדמיות שונות ומשונות שומרים בחרדה וקנאות על הקופה ושוכחים כי הקופה שייכת לעם ומטרת התקציב להפעיל את המדינה ולא שמטרת האומה לשרת את הקופה והדלק, מתרסק מחירו בעולם ונוסק בארץ הקודש
israel , merkaz  |  14.03.15