אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל BP: הירידה החדה במחיר הנפט הולכת להכאיב במיוחד לתעשייה צילום: בלומברג

מנכ"ל BP: הירידה החדה במחיר הנפט הולכת להכאיב במיוחד לתעשייה

בוב דאדלי אמר את הדברים בכינוס כלכלי בשארם א-שייח' במצרים. לדבריו, ירידת מחירי הנפט, שנפלו בסביבות 60% מאז יוני האחרון, היוותה "זעזוע ענק" לחברות הנפט, שחיו ב"עולם של יוקרה" כל עוד מחירי הנפט נסחרו מעל ל-100 דולר לחבית

14.03.2015, 18:05 | שירות כלכליסט

הירידה החדה במחירי הנפט והמעבר של הון לצרכנים הולך להיות תהליך כואב במיוחד עבור תעשיית הנפט והגז, כך לפי בוב דאדלי, מנכ"ל חברת הנפט BP.

קראו עוד בכלכליסט

דאדלי אמר את הדברים בכנס הפיתוח הכלכלי של מצרים הנערך בשארם א-שייח'. לדבריו, ירידת מחירי הנפט, שנפלו בסביבות 60% מאז יוני האחרון, היוותה "זעזוע ענק" לחברות הנפט, שחיו ב"עולם של יוקרה" כל עוד מחירי הנפט נסחרו מעל ל-100 דולר לחבית.

"חזרנו לעולם הנורמלי של תנודתיות במחירי הנפט והגז", הכריז דאדלי. "כל מהלך שקורה במהירות כזו גדולה הוא בעל השלכות לא מכוונות".

שארם א-שייח שארם א-שייח', מצרים שארם א-שייח

BP  הייתה בין החברות הראשונות שהזהירו מפני ירידת מחירי הנפט. בדצמבר הודיעה החברה כי היא פוצחת בתוכנית לקיצוץ עלויות כתוצאה מהמצב, ואילו בינואר הכריזה על כוונתה לקצץ משרות בבריטניה, כולל 200 עובדים ו-100 עובדי קבלן, זאת לאור "תנאי השוק הקשים".

תשקיע 12 מיליארד דולר

בתוך כך, BP חתמה על חוזה לפיתוח משאבי הגז במצרים, כולל השקעה של 12 מיליארד דולר מצד ענקית הנפט ושותפותיה. מהחברה נמסר כי הפרויקט מדגיש את המחויבות שלה לשוק המצרי ומהווה הצבעת אמון באקלים ההשקעות ובפוטנציאל הכלכלי של המדינה.

בכינוס הכלכלי הוסיף דאדלי, כי החברה פועלת במצרים כבר 25 שנים. "מצרים היא השוק הגדול ביותר במזרח התיכון", אמר. לדבריו, ההשקעה תגדיל את ייצור הגז במדינה בין 25%-30%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות