אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפועלים: תוכנית ההתייעלות תחסוך עד 170 מיליון שקל בשנה צילום: עמית שעל

הפועלים: תוכנית ההתייעלות תחסוך עד 170 מיליון שקל בשנה

בבנק מתייחסים לתוכנית במסגרתה יפרשו עד 700 עובדים במהלך השנתיים הקרובות. לפי הפועלים החיסכון בהוצאות יעמוד על כ-90 מיליון שקל ב-2016 וכ-160 מיליון שקל בשנים לאחר מכן

15.03.2015, 10:01 | שי סלינס

בנק הפועלים מתייחס היום (א') לראשונה באופן רשמי לתוכנית ההתייעלות ומספק פרטים נוספים על התוכנית במסגרתה יעזבו מאות עובדים בשנים הקרובות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הבנק בניהולו של ציון קינן התוכנית מהווה המשך לתכניות התייעלות הקודמות של הבנק והיא אמורה להתבצע במהלך השנים 2016-2015. בפועלים מציינים כי התוכנית תכלול אפשרויות לשינויים מבניים בפעולת הבנק, צמצום שטחים פיסיים בסניפי הבנק ובמשרדיו, צמצום תקנים והכשרת עובדים שתפקידם מתייתר לצורך שיבוצם בפעילויות חדשות אשר הבנק יוזם מדי פעם.

כפי שפורסם בשבוע שעבר, במסגרת ההתייעלות צפוי הבנק להקטין בכל אחת מהשנתיים הקרובות 350-300 תקנים, כאשר הקטנה זו בכוח האדם תבוא לידי ביטוי גם במתן אפשרות לפרישה מוקדמת מרצון לעובדי בנק קבועים. לצורך זה כבר הפריש הבנק 390 מיליון שקל בדו"חות 2014 שפורסמו בשבוע שעבר.

עוד מוסיפים מהבנק כי תוכנית ההתייעלות תביא לחסכון בהוצאות של 100-80 מיליון שקל ב-2016 ובין 170-150 מיליון שקל בשנים לאחר מכן.

בנק הפועלים סיים את שנת 2014 עם רווח נקי של 2.74 מיליארד שקל – עליה של 7.5% בהשוואה לשנה שלפני, רווח המשקף תשואה להון של 9% לעומת 9.2% ב-2013.

 במסיבת העיתונאים לאחר פרסום הדו"חות השנתיים של הבנק אמר קינן: "התייעלות בבנק זו דרך חיים. יש לנו מתודלוגיה סדורה בנושא ומחפשים איפה שיש פונקציות כפולות בנושא. תהליך ההתייעלות בא מתהליך של עוצמה ולא כמו בבנקים אחרים כי אנחנו חייבים. אנחנו נציע תוכנית פרישה למאות עובדים וזה מגיע מתוך דיאלוג עם הועד. התייעלות זה לא רק כח אדם ואנחנו נצמצם גם במקומות האחרים".

ציון קינן, צילום: עמית שעל ציון קינן | צילום: עמית שעל ציון קינן, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
חזירות לשמה
כל ארגון חייב להתייעל. בנק הפועלים לא מתייעל !!. השיטה שהנהיג קינן בבנק הוא דלת מסתובבת. מפטר את העובדים המבוגרים יותר ומביא במקומם צעירים. מתנהג לותיקים בחזירות קפיטליסטית. גזל מהגימלאים ברשעות את ההבראה, סה"כ 4 א' ₪ בשנה, לרמוס הוא יודע. גזל מהעובדים 2.5% מהשכר ולא חשב לרגע להחזיר, (מדובר ב- 330 ש"ח לפנסיה !)גזלה לאור היום, ממש גנבה. שלח את הגב' לשוויץ בעלות של 6.5 מליון ₪ לשנה ולעובדים הוא מקצץ. מאיים על עובדים שהם חברי ועד שלא הולכים בדרכו. בקיצור, לא תענוג גדול לעבוד היום בבנק הפועלים. חבל שההסתדרות אינה נכנסת לעובי הקורה ולברר מה קורה בועד העובדים. כיצד יתכן שמנהלים הם יו"ר הועד שהעבר מראה כי קודמו לחברי הנהלה ולמנהלי חטיבות, בקיצור שחיתות לשמה תחת ההסתדרות.
צוחקים כל הדרך לבנק  |  15.03.15
לכל התגובות