אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: גזית גלוב מעמידה את הפעילות בישראל על המדף

נחשף בכלכליסט

עכשיו זה רשמי: גזית גלוב מעמידה את הפעילות בישראל על המדף

בדצמבר חשף "כלכליסט" כי חיים כצמן ודורי סגל החליטו למכור את הפעילות על רקע מחיקות העתק בחברת דורי בניה

15.03.2015, 10:01 | אורן פרוינד
גזית גלוב מעמידה על המדף את הפעילות שלה בישראל. שלושה ימים לאחר פרסום הדוח החמור על פרשת הסטיות ברווחים בהיקף של 441 מיליון שקל בחברה הנכדה דורי בניה, חיים כצמן ודורי סגל מודיעים היום באופן רשמי על מו"מ למכירת גזית פיתוח (גזית ישראל), זרוע הנדל"ן של גזית גלוב בישראל דרכה הם שולטים בעקיפין בדורי בניה.

קראו עוד בכלכליסט

גזית גלוב, ביחד עם רונן אשכנזי, חבר ילדות של דורי סגל המחזיק ב-17.5% מהמניות של גזית פיתוח (גזית גלוב מחזיקה בשאר) , הודיעה היום כי "שכרה את בנק ההשקעות הזר סיטיגרופ לצורך בחינת חלופות אסטרטגיות שונות לגבי פעילות הנכסים המניבים והמקרקעין לפיתוח של גזית פיתוח או החזקותיהן בה". יחד עם זאת, "כלכליסט" חשף כבר בחודש דצמבר על תחילת המגעים ועל שכירתו של בנק זר להשקעות לצורך מכירת הפעילות בישראל.

מלבד האחזקה בקבוצת דורי, בבעלות גזית פיתוח כ-10 נכסים מניבים, בעיקר מרכזים מסחריים תחת המותג G ומספר נכסים בהקמה. שווי הנדל"ן בארץ מגיע לכ-2.2 מיליארד שקל ומהווה כ-9% מנכסי גזית גלוב.

בראיון שהעניק סגל למוסף "כלכליסט" בשבוע שעבר הוא נשאל לגבי הרצינות של המו"מ למכירת הפעילות בישראל. סגל השיב כי "עדיין לא קיבלנו החלטה למכור שום דבר, אבל אנחנו כל הזמן מסתכלים על התיק שלנו, וכמו שמכרנו את רוב פרומד (חברה־בת בארצות הברית שהחזיקה מבני משרדים רפואיים), ייתכן שנמכור פעילויות נוספות. כרגע אין שום מגעים, אבל הכל ייתכן. אם נמכור זה יהיה במחיר ראוי. הנכסים בישראל הם זולים, ויש היום עניין גדול בישראל למשקיעים זרים. יש לפחות שני שחקנים בינלאומיים שמזהים את זה ומסתובבים פה. ישראל במונחי נדל"ן היא ברמה בינלאומית. תל אביב היא עיר יוצאת מן הכלל. יש מעט מאוד ערים שהייתי רוצה להיתקע בהן רעב באחת בלילה, ותל אביב היא אחת מהן".

הנפגע העיקרי מפרשת דורי בניה הוא רונן אשכנזי, שנאלץ בחודש אוקטובר להתפטר מתפקידו כיו"ר דורי בניה ומנכ"ל קבוצת דורי. על ההתפטרות של אשכנזי אמר סגל ל"כלכליסט" כי "כנראה דברים כאלה קורים רק לאנשים מוכשרים, כי מי שלא מוכשר בודק את עצמו כל הזמן. התחושה היא נוראית. לא אמרנו לו ללכת, הוא קם ועזב לבד, אבל עדיין זה מאוד לא קל. המפסיד הכי גדול מהסיפור הוא רונן, כי כל החיים שלו היו העסק בישראל. בשביל גזית זה רק 5% מהעסק. מרכיב הבושה בגזית הוא גדול, אבל ברמה הפיננסית רונן הוא המפסיד הגדול בכל העניין הזה, ולא נעים לראות חבר שלך מפסיד הרבה מאוד כסף ואת המוניטין שלו".

 

מימין: דורי סגל וחיים כצמן מימין: דורי סגל וחיים כצמן מימין: דורי סגל וחיים כצמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות