אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווקסיל קיבלה מעמד תרופת יתום לטיפול במיאלומה באירופה צילום: בלומברג

ווקסיל קיבלה מעמד תרופת יתום לטיפול במיאלומה באירופה

מעמד תרופת יתום מספק למוצר יתרונות משמעותיים, ביניהם בלעדיות של 10 שנים בשיווק מרגע קבלת אישור לשיווק

15.03.2015, 11:33 | ניר צליק
ווקסיל, המתמחה בפיתוח מוצרים אימונותרפיים לטיפול בסרטן ובמחלות זיהומיות, קיבלה אישור תרופת יתום לתרופת ה-ImMucin, מסוכנות התרופות האירופית (EMA) של הנציבות האירופית (EC), עבור טיפול בסרטן הדם מסוג מיאלומה נפוצה. מעמד תרופת יתום מספק למוצר יתרונות משמעותיים, ביניהם בלעדיות של 10 שנים בשיווק מרגע קבלת אישור לשיווק, צמצום עלויות בהליך הרגולטורי וקבלת סיוע מדעי מ-EMA בפיתוח הקליני של המוצר.

בשנת 2013, סיימה ווקסיל ניסוי בשלב 1-2 בטיפול ה-ImMucin בסרטן המיאלומה והניסוי עמד בהצלחה בכל יעדיו. במסגרת הניסוי נכללו 15 החולים בהם נצפתה חזרה של המחלה לאחר הפוגה אשר הושגה באמצעות השתלה עצמית. מהתוצאות עלה כי בנוסף לפרופיל בטיחות גבוה, נצפתה ב-100% מהחולים המחוסנים תגובה אימונית חזקה של תאי T ונוגדנים כנגד הגידול. בנוסף, 11 מתוך ה-15 הראו נסיגה של המחלה או שמירה על מחלה יציבה שלא דרשה טיפול נוסף. וקסיל מתכננת את ניסוי שלב 2 של מוצר ה-ImMucin במיאלומה נפוצה. כמו כן התחילה החברה בניסוי שלב 1-2 בסרטן שד גרורתי בקרב חולות המקבלות טיפול הורמונלי.

סרטן המיאלומה הנפוצה, הינו סרטן הדם השני בשכיחותו, בו תאי הסרטן מצטברים במוח העצם של החולה וגוררים הרס של העצם וכשל בתפקוד מוח העצם. גיל החולים החציוני הינו בין 65 ל-70 שנה.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות