אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון רבוע כחול מאשרת חשיפת "כלכליסט": דודי ויסמן התפטר מתפקידיו בקבוצה צילום: נמרוד גליקמן

אלון רבוע כחול מאשרת חשיפת "כלכליסט": דודי ויסמן התפטר מתפקידיו בקבוצה

על פי הדיווח שהעבירה הקבוצה לבורסה, ויסמן הגיש היום לדירקטוריון החברה את התפטרותו מתפקיד מנכ"ל אלון רבוע כחול ויו"ר מגה. לפני כחודשיים החליט דירקטוריון אלון להדיח את ויסמן מתפקידו כמנכ"ל הקבוצה ולמנות תחתיו את אביגדור קפלן

15.03.2015, 19:19 | נורית קדוש

אלון רבוע כחול מאשרת את חשיפת "כלכליסט" על התפטרותו של דודי ויסמן מתפקידו כמנכ"ל החברה ויו"ר מגה. על פי הדיווח של הקבוצה לבורסה, ויסמן הגיש היום לדירקטוריון החברה את התפטרותו מתפקיד מנכ"ל אלון רבוע כחול ויו"ר מגה, אך ישאר דירקטור בחברה. עמית בן יצחק, יו"ר דירקטוריון החברה, מסר כי מועצת המנהלים מודה לויסמן על תרומתו לחברה ולעובדיה. 

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה של ויסמן מגיעה כחודשיים לאחר שדירקטוריון קבוצת אלון החליט להדיח את אותו מתפקידו כמנכ״ל הקבוצה ולמנות תחתיו את אביגדור קפלן. צעד זה דחק את ויסמן מניהול חברת ההחזקות, אולם הוא המשיך למלא את תפקידיו בחברות הציבוריות שבשליטתה, ובראשם מנכ"ל חברת אלון רבוע כחול ודירקטור בחברות השונות.

ההתפטרות מנוגדת לכוונתו של ויסמן להילחם על תפקידיו בקבוצה. במייל ששלח לחברה כתב ויסמן כי "ב־1.1.15 הגיע לסיום הסכם תנאי ההעסקה שלי בחברת אלון ישראל (אלון חברת הדלק) בלבד. למען הסר ספק, השינוי הנו באלון ישראל, חברת האחזקות הפרטית בה אין פעילות, ולא באלון ארה"ב, באלון ריבוע כחול הציבורית ובחברות־הבנות שלה ובכביש 6, בהן אני ממשיך לשמש בתפקיד מנכ"ל או יו"ר״.

עם הדחתו, שיגר ויסמן מכתב פרידה לבכירי אלון בו כתב: "בשנים האחרונות התנגדתי נחרצות לחלוקת כספים לבעלי המניות באלון ישראל. סברתי כי עלינו לנהוג באחריות ולשרת תחילה את החוב שניתן לנו באמון מלא על ידי שוק ההון, ובנוסף דרשתי להחזיר הלוואות שהועמדו לטובת בעלי המניות. עמדתי זו היתה המקור העיקרי לסכסוך שפרץ ביני לבין שותפי שרגא בירן. אני שמח שארגוני הקיבוצים תמכו ועדיין תומכים בעמדתי זו", כתב. גורמים בארגון הקיבוצים אישרו ל"כלכליסט" כי בירן ביקש למשוך דיבידנד.

דודי ויסמן, צילום: עמית שעל דודי ויסמן | צילום: עמית שעל דודי ויסמן, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות