אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שלמה בן אליהו מפרגן ללפיד: "לא הכרתי הרבה שרי אוצר כמוהו"

מנכ"ל משרד הבינוי הפורש החמיא לשר האוצר לשעבר ויו"ר יש עתיד על תפקודו: "לפיד היה שר עם ראש פתוח, יש לו אג׳נדה מאוד מוגדרת והוא חתר אליה במלוא המרץ, כופף את כל אנשי משרדו ללכת לכיוון שרצה ללכת"

15.03.2015, 16:26 | רוני זינגר

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד זכה באחרונה לתמיכה מכיוון מפתיע: מנכ"ל משרד הבינוי הפורש שלמה בן אליהו נאם בשבוע שעבר בכנס נדל"ן ובו לא פסק מלהלל ולשבח את שר האוצר היוצא.

קראו עוד בכלכליסט

בן אליהו כיהן במשרד תחת שר הבינוי אורי אריאל ומזוהה אידיאולוגית עם תושבי ההתנחלויות. למרות זאת, ודווקא על רקע התקפות מצדו של ראש הבית היהודי נפתלי בנט על תפקודו של לפיד כשר אוצר, התייצב בן אליהו בכנס ושיבח את לפיד: "לא הכרתי הרבה שרי אוצר כמו שר האוצר יאיר לפיד".

לדברי בן אליהו, לפיד "היה שר עם ראש פתוח, יש לו אג׳נדה מאוד מוגדרת, הוא חתר אליה במלוא המרץ, כופף את כל אנשי משרדו ללכת לכיוון שרצה ללכת, ואני אומר את זה ברמה המקצועית. ראית איך ישיבות קבינט הדיור מתנהלות ברמה גבוהה עם סדר יום מובנה, עם שיתוף פעולה". בן אליהו הוסיף חוות דעת על אישיותו של לפיד: "מעבר לזה, הוא גם 'מענטש' (בן אדם. ר"ז). כל פעם שהיתה בעיה שהיה צריך לפתור הוא היה מזמין אליו הביתה, מכין קפה בעצמו והיינו פותרים את הבעיות. לא היו בעיות שלא הגענו בהן להבנה, נכון שהיו חילוקי דעות אבל אני מסיר את הכובע. אני לא מתכוון להמשיך בשירות הציבורי ככה שאני לא מחפש טובות הנאה", אמר כדי להסביר את הרקע לדברים.

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. " הוא גם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. " הוא גם 'מענטש'" יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. " הוא גם

דבריו של בן אליהו עוררו עליו ביקורת חריפה במחנה שלו, שם תקפו אותו גורמים פוליטיים שונים על כך שלא היה ראוי לגבות את לפיד בשיאה של מערכת בחירות. אבל למעשה, מי שמכיר את הנפשות הפועלות ונכח גם בישיבות קבינט הדיור יודע כי בן אליהו חלק את התרשמותו החיובית מלפיד בפני אחרים כבר עוד קודם לכן.

כך למשל היה זה בן אליהו אחד הגורמים המקצועיים היחידים מתחום הבינוי שנתנו ללפיד רוח גבית בנוגע לתכנית מע"מ אפס ותמך בה, יחד עם מנהל רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן. בן אליהו נהג להיפגש עם לפיד פעמים רבות באופן אישי ולסייע לו בקבלת החלטות בתחום וכן לסייע לו בלימוד החומר. מנגד, על פי הידוע, לא נחל משרד הבינוי של אריאל ובן אליהו כמעט שום אכזבות מצדו של לפיד בכל הנוגע להעברת כספים להתנחלויות - שיתוף הפעולה בין הצדדים היה הדדי, פורה ומלא הערכה במהלך הכנסת האחרונה.

עם זאת, מעניין לראות שדווקא בתקופת בחירות העז בן אליהו להיכנס לשדה הקרב בין יש עתיד לבין המפלגה שעמה לכאורה הוא מזוהה, הבית היהודי, ולפרגן בהתלהבות למתחרה.

בן אליהו לא הגיב לדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות