אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מטריקס ממשיך לחגוג בחריגות שכר צילום: עמית שעל

מנכ"ל מטריקס ממשיך לחגוג בחריגות שכר

השכר של עובדי חברת ה־IT נשחק ב־1.4%, בזמן שדמי הניהול שמשך המנכ"ל דווקא עלו ב־6%. אף שחוזה העסקתו שהסתיים לא תואם את מדיניות החברה, המו"מ על חידושו רק החל, ובינתיים הוא ממשיך ליהנות מהחריגה

16.03.2015, 08:58 | רעות שפיגלמן

הפער בין השכר הממוצע לעובד בענקית ה־IT הישראלית מטריקס לבין שכר המנכ"ל מוטי גוטמן עמד על פי 28 בשנה שעברה. מדובר בירידה בהשוואה לפער ב־2013 שעמד על פי 32, הנובעת בעיקר מצניחה ברכיבי האופציות (63%־) והבונוס (16%־) בשכרו של גוטמן. 

קראו עוד בכלכליסט

בניגוד לרוב החברות, המפרטות בדוחותיהן רק את עלויות השכר של שכיריהן, מטריקס המעסיקה עובדי פרילאנס רבים בפרוייקטים ייעודים, משקללת גם את עלויות שכרם בנתוני הוצאות השכר בחברה.

לחצו כאן לטבלת השכר המלאה של ל-2014

 

בשנה שעברה גדלה מצבת העובדים ב־11% ועמדה על 7,260, אך עלות השכר הכוללת של העובדים (בנטרול חמשת הבכירים בחברה) עלתה ב־9% בלבד. המשמעות היא שחיקה בשכר העובדים שניכרת גם בשכר הממוצע, שירד ב־1.4% בשנה שעברה ועמד על 15.9 אלף שקל.

מטריקס לא השיבה לפניית "כלכליסט" באשר לסיבה של השחיקה בשכר, וניתן להניח כי היא נובעת מהפחתת השכר הממוצע לעובדי הקבלן השונים או מהגדלת המשרות החלקיות.

חיזוק לכך ניתן למצוא בדו"ח של 2013, שבו ציינה כי היא "חווה גידול בלחצים לעליות שכר מצד עובדי החברה, אשר אינם תואמים את סביבת הפעילות הכלכלית ואינם מגובים בעליית תעריפים מול הלקוחות". עוד טענה החברה בדו"ח כי בתחום שבו היא פועלת צפוי קיפאון בצמיחה בטווח הקצר, שמלווה בצעדי התייעלות וקיצוצים, הקטנת מצבות עובדים, הפחתת תעריפי הלקוחות, ובהתאם "החברה נוקטת מדיניות שמרנית וזהירה באשר לניהול עסקיה".

 

המנכ"ל מושך דמי ניהול שעולים באופן אוטומטי בכל שנה

עלות שכרו של המנכ"ל גוטמן עמדה על 451 אלף שקל בחודש, ירידה של 14% לעומת 2013. כאמור, הסיבה לצניחה בשכרו נובעת מרכיבי האופציות והבונוס. גוטמן אינו מקבל שכר ממטריקס, אלא מושך דמי ניהול לחברת הארנק שלו, ואלה דווקא רשמו עלייה של 6% אשתקד.

עלות שכרו של גוטמן הורכבה ממדמי ניהול בגובה 2.3 מיליון שקל; 288 אלף שקל באופציות ומענק של 2.8 מיליון שקל. בהתאם לחוזה של גוטמן, דמי הניהול שהוא מושך מתעדכנים אוטומטית ב־2% (ריאלית) בתחילת כל שנה, וצמוד למדד.

בנוסף, על פי מדיניות התגמול של החברה ניתן לחרוג בשכרו של המנכ"ל בהיקף של 10% וניתן להעניק לו מדי שנה 500 אלף שקל במזומן, אם החליטה החברה שהיא רוצה לשמר אותו. זאת בנוסף למענק הביצועים שלו הוא זכאי בחוזה.

מוטי גוטמן, צילום: ענר גרין מוטי גוטמן | צילום: ענר גרין מוטי גוטמן, צילום: ענר גרין

 

תנאי העסקת המנכ"ל עדיין תקפים אף שאינם תקניים

ב־2013 ציין דירקטוריון מטריקס כי הסכם ההעסקה והתגמולים שלהם זכאי גוטמן אינם תואמים את מדיניות התגמול שאושרה בחברה. למרות זאת, ב־2014 הסכם ההעסקה ותנאי התגמולים שלו נותרו על כנם, כלומר עדיין מפרים את מדיניות התגמול המאושרת. הסיבה לכך היא שהחוזה שנחתם מולו הבטיח את התנאים הללו עד סוף 2014.

רק בימים אלו מתקיים מו"מ בין החברה לגוטמן, ובדו"ח לסיכום 2014 צוין כי גוטמן "נתן את הסכמתו" לכך שכל עוד לא יאושר הסכם ניהול חדש מולו, הוא ימשיך ליהנות מתנאי החוזה הישן שלו, ורק התגמול שיקבל לא יחרוג ממדיניות החברה.

ממטריקס נמסר בתגובה כי חידוש הסכם ההעסקה של גוטמן נמצא בטיפול הגורמים המוסמכים בחברה. לדברי החברה, הסכם השכר של גוטמן אומנם איננו תואם את מדיניות התגמול, אך כפי שפורט בדו"ח, גוטמן ויתר על התנאים החורגים בהסכם שלו מול מטריקס ולא הוענק לו תגמול הוני חדש.

בשורה התחתונה: אף שפערי השכר בחברה הצטמצמו, מצבם של העובדים לא השתפר. שכרם נשחק ב־1.4%, בזמן שדמי הניהול שמשך המנכ"ל עלו ב־6%.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות