אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מליבו תובעת 20 מיליון שקל מקבוצת חג'ג' צילום: טל צ'יקורל

מליבו תובעת 20 מיליון שקל מקבוצת חג'ג'

החברה טוענת כי נושלה מפרויקטים של תמ"א 38 בשכונות הצפוניות בתל אביב בניגוד להסכם

16.03.2015, 08:20 | זוהר שחר לוי

מליבו הגישה אתמול (א') תביעה על כ־20 מיליון שקל לביהמ"ש המחוזי בתל אביב בטענה כי נושלה מפרויקטים של תמ"א 38.

התביעה הוגשה נגד קבוצות חג'ג' התחדשות עירונית בע"מ וחג'ג' ייזום נדל"ן בע"מ ונגד קבוצת קריגר נדל"ן והעומדים בראשה גל הרשקוביץ ואורן פילטר, באמצעות עוה"ד ד"ר אבי וינרוט ואריאל דינובצקי השותפים במשרד ד"ר אבי וינרוט ושות'.

צחי חג צחי חג'ג', מבעלי קבוצת חג'ג' | צילום: טל צ'יקורל צחי חג

במרכז התביעה פרויקטים לביצוע תמ"א 38 בשכונות הצפוניות בעיר. לפי מליבו, בינה לבין קריגר נדל"ן נחתמו כמה הסכמים, האחרון ביולי 2011, שלפיהם השתיים ישתפו פעולה כאשר מליבו תורמת את המוניטין שלה כחברה קבלנית גדולה, ותיקה ובעלת איתנות פיננסית לצורך הגיוס ובשירותי פיקוח, בתמורה ל־15% מעלות הבנייה של כל פרויקט. לפי התביעה מליבו התחייבה שלא לבצע פרויקטי תמ"א 38 בת"א עם יזמים אחרים. לפי מליבו, הנתבעים "ניצלו עד תום את המוניטין" שלה וגייסו 59 פרויקטים. לפי התביעה, בדצמבר 2012 חתמו קריגר וחג'ג' על הסכם שיתוף פעולה בביצוע פרויקטי תמ"א 38 שלפיו חג'ג' תלווה את הפרויקטים. בתביעה נטען כי עם כניסת חג'ג' לשותפות היא נישלה את מליבו.

"לאחר שקריגר עשתה שימוש בשמה של מליבו על מנת לגייס פרויקטים", נכתב בתביעה, "חג'ג' החליטו כי הם אינם זקוקים עוד למוניטין וליכולותיה של מליבו ועל כן אין בדעתם לשלם לה את המגיע לה".

לפי מליבו, כבר החל ביצוע של 7 פרויקטים והיא זכאית לתשלום של 15% מעלויות הביצוע בגינם, בסכום של כ־20 מיליון שקל. בנוסף דורשת מליבו כי ביהמ”ש יצהיר כי הנתבעים מחויבים לפעול על פי ההסכם ולשלם לה 15% מכל פרויקט תמ"א 38 שיבצעו קריגר וחג'ג' או החברות שבשליטתן.

מקבוצת חג'ג' נמסר: “הקבוצה קיבלה את התביעה לפני שעות ספורות וטרם הספיקה ללמוד אותה. על פני הדברים, דורשת מליבו כספים שלא מגיעים לה בגין שירותים שלא נתנה”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות