אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

רק לא להסתכל למטה! כך איתגר רוכב אופניים את חוקי הגרביטציה

מיקל קולבק צולם על ידי מל"ט בעודו חוצה את מסלול וויט ליין בסדונה, אריזונה, הנחשב כמעט בלתי אפשרי למעבר. צפו בסרטון

16.03.2015, 13:33 | שירות כלכליסט

רוכב האופניים מיקל קולבק צולם כשהם מאתגר את חוקי הגרביטציה, בעודו חוצה את מסלול וויט ליין בסדונה – מסלול המגולף לתוך סלע באריזונה, ונחשב כמעט בלתי אפשרי למעבר.

הסרטון המדהים נמשך דקה אחת בלבד וצולם באמצעות מצלמה שחוברה למל"ט שטס מעל. בסרטון ניתן לראות כיצד קולבק הפולני מתקדם לאורך המסלול כשפארק רד רוק סטייט נראה ברקע.

קולבק התקדם כל הדרך על פני הסלע, הסתובב ורכב את כל הדרך בחזרה. הוא הצליח להשלים את המסע הקשה בלי בעיה.

קולבק (30), כבר התנסה בעבר ברכיבות מסוכנות וקטף תארים ברכיבה במורד הרים. לדבריו, הוא החליט לנסות את המסלול המפחיד מכיוון שהיה באזור גם ככה. על מנת להתכונן לרכיבה האופקית, קולבק הוציא חלק מהאוויר מהגלגלים, וזאת כדי למקסם את האחיזה שלהם על פני השטח הסלעיים . לאחר מכן הוא התאים את הכידון של האופניים והעלה את המושב. לפני הרכיבה הוא הלך ברגל את המסלול על מנת ליצור בראש שלו תמונה מנטאלית של המקום. "אני חי בשביל ריגושים מסוג זה, כך שהייתי מבצע את המסלול הזה בין אם היו מצלמים או לא", סיפר להאפינגטון פוסט.

קולבק מסומן באדום, צילום: youtube קולבק מסומן באדום | צילום: youtube קולבק מסומן באדום, צילום: youtube

"המל"ט היה בונוס, והצלם מארשל מולן עשה עבודה מעולה בלכידת הרגע. עם זאת, זה לא נועד לכל אחד, ולכן איני ממליץ לרוכבים לא מנוסים לנסות את המסלול הזה". הוא הוסיף כי המכשול העיקרי הוא מנטאלי בכלל. "סמכתי על הכישורים שלי וידעתי שאוכל לעשות זאת. המפתח היה לחסום את המחשבות המפחידות על הסכנה הפוטנציאלית, אז התמקדתי רק במסלול עצמו, ולא על המרחב המפחיד מסביבי".

סדונה, השוכנת בין הסלעים המפורסמים ידועה בשל סצנת האמנות שבה, הכוללת קרוב ל-100 גלריות ופסטיבלי קולנוע וג'אז שנתיים המתקיימים בה. בנוסף, סדונה נחשבת כמקור משיכה לרוכבי אופניים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות