אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תדיראן מאשרת את הפרסום ב"כלכליסט": נתמקד רק בתחום המזגנים צילום: עמית שעל

תדיראן מאשרת את הפרסום ב"כלכליסט": נתמקד רק בתחום המזגנים

החברה במו"מ מתקדם למכירת זכויות ההפצה והשיווק של המותג 'בלוברג' ליבואנית החשמל ראלקו סוכנויות. בנוסף, תדיראן מנסה למכור את יתר המותגים, בהם קריסטל ואמקור, לשחקניות בענף החשמל

16.03.2015, 14:46 | אורנה יפת

יבואנית מוצרי החשמל, קבוצת תדיראן, מאשרת בדיווח לבורסה את הפרסום הבוקר (ב') ב"כלכליסט", לפיו התקבלה החלטה בקבוצה לצאת מתחום מוצרי החשמל הלבנים ולמקד פעילות בתחום המזגנים.

קראו עוד בכלכליסט

תדיראן וחברת ראלקו גם אישרו את הפרסום הנלווה כי תדיראן מנהלת מו"מ מתקדם למכירת זכויות ההפצה והשיווק של המותג 'בלוברג' ליבואנית החשמל ראלקו סוכנויות. ראלקו תרכוש את המותג תמורת 24 מיליון שקל במידה והצדדים יחתמו על הסכם והיא תאושר על ידי קונצרן Arcelik הטורקי שמחזיק בבעלות על בלומברג (כמו גם על מותגי החשמל גרונדיג ובקו).

מזגן של תדיראן, צילום: מוטי פיישבין מזגן של תדיראן | צילום: מוטי פיישבין מזגן של תדיראן, צילום: מוטי פיישבין

דירקטוריון תדיראן קיבל החלטה לצאת מהתחום והחברה מנסה למכור את יתר המותגים, בהם קריסטל ואמקור, לשחקניות בענף החשמל. לא מן הנמנע, כי ראלקו תרכוש מותגים נוספים מתדיראן, אך בתנאים כספיים שונים לחלוטין מאלה שהיא צפויה לשלם עבור בלומברג.

אילוסטרציה, צילום: יריב כץ אילוסטרציה | צילום: יריב כץ אילוסטרציה, צילום: יריב כץ

ההחלטה של תדיראן היא החלטה היסטורית, שכן מדובר ביבואנית ותיקה שהייתה סמן ימני בענף החשמל, וקיבלה כעת החלטה לא פשוטה לוותר על אחד מתחומי ההתמחות שלה, במטרה לצמצם הפסדים.

בשנת 2009 רכשה קריסטל, בבעלותו של איש העסקים משה ממרוד, את תדיראן והפכה לשחקנית בתחום המזגנים לצד היותה יבואנית של מוצרי חשמל ביתיים.

עם השנים התחזק כוחה של תדיראן בקטגוריית המזגנים וכיום היא שחקנית מובילה, בעוד בתחום מוצרי החשמל היא התקשתה להתמודד עם התחרות הקשה והרווחיות הנשחקת שמאפיינת את כלל שחקני הענף.

ההחלטה לצאת מהקטגוריה הזו עשויה לרווח במעט את הענף שסובל מעודף שחקניות ומיבוא מקביל. מאידך, מי שצריכה לדאוג מהמהלך של תדיראן היא המתחרה הגדולה אלקטרה מוצרי צריכה, שכמו תדיראן, גם היא מחזיקה בכ-40% מתחום המזגנים.

 תדיראן צפויה להשקיע את מרבית משאביה בתחום המיזוג, והיא גם זכתה לאחרונה במכרז של משרד הבריאות להתייעלות אנרגטית בבתי החולים הממשלתיים. סביר להניח שהיא תנסה לנגוס בעתיד בנתח השוק של המתחרה, במטרה לקחת את המובילות על הקטגוריה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות