אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פטמות כן, סקס לא: פייסבוק מגלה רשמית מה אסור לפרסם בה

פטמות כן, סקס לא: פייסבוק מגלה רשמית מה אסור לפרסם בה

אחרי שנים בהם היו נהלי הסרת התכנים של החברה מעורפלים למדי - בין היתר, כדי שתוכל להימנע מסוגיות בעלות רגישות פוליטית - פרסמה פייסבוק נהלים בנוגע לתכני עירום, פורנוגרפיה, שנאה ואלימות

17.03.2015, 13:55 | הראל עילם
אחד מהנושאים הטעונים ביותר בפייסבוק הוא נושא הצנזורה - התקנות לפיהן הרשת החברתית מחליטה אילו תכנים לחסום בשל היותם בלתי הולמים, פוגעניים או אלימים. אבל עד כה, החברה נמנעה מלהבהיר בדיוק מהן התקנות. עכשיו זה משתנה: החברה חשפה את המדיניות המלאה שלה בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הסבירה כי עמדתה בנושא עירום הוא רק צנזור של תמונות המראות איברי מין ופטמות כאשר הם חשופים בצורה ברורה ומינית. היא לא תצנזר תמונות של אמהות מניקות - מה שקרה בעבר ועורר זעם תקשורתי רב - וגם לא תסיר תמונות של עירום מצויר או אמנות מצוירת המכילה עירום, אלא אם היא פורנוגרפית ובוטה במהותה.

הנקה - כן, פורנו - לא, צילום: shutterstock הנקה - כן, פורנו - לא | צילום: shutterstock הנקה - כן, פורנו - לא, צילום: shutterstock

החברה גם אמרה שהיא תסיר תמונות המכילות עירום של אנשים אחרים שהועלו ללא רשותם, כגון במקרה של "עירום נקמה" - שבו אקסים נוקמים בבני או בנות הזוג שלהם ומפרסמים תמונות אינטימיות שלהם ללא רשות.

בנושא תכנים אלימים וגזעניים, החברה אמרה שתאסור פוסטים שמתקיפים בצורה בוטה אנשים על פי גזע, מוצא, לאום, דת, נטיה מינית, מגדר או נכות פיזית. לא ברור האם זה אומר שפייסבוק תתחיל להסיר תכנים בצורה רחבה יותר; עד כה, החברה אכפה את מדיניות הצנזורה שלה בצורה לא אחידה. לא מעט משתמשים יהודים ומוסלמים מתלוננים על שפוסטים התוקפים אותם אינם מוסרים בצורה אחידה ומאשימים את הרשת החברתית בנקיטת עמדה פוליטית וצנזורה סלקטיבית.

מוניקה ביקרט, ראש מחלקת הסטנדרטים בפייסבוק, כתבה: "קשה ליצור סט אחיד של סטנדרטים שעומד בדרישות ובצרכים של קהילה גלובלית שלמה. לאנשים מתרבויות שונות יש תפיסות שונות לגבי מה לגיטימי לשתף ולחלוק. בדיחה עבור אדם אחד יכולה להיות מעליבה עבור אדם אחר, אבל היא לא בהכרח תפר את הסטנדרטים שלנו".

ביקרט הבהירה שהסטנדרטים האלו אינם חדשים, אבל כי היא מקווה כי שהם יהיו מובנים יותר לקהל המשתמשים. "הסטנדרטים נועדו לעזור לאנשים להבין מה מותר לשתף בפייסבוק. הם נועדו ליצור אווירה של אמפתיה וכבוד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות