אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלי טעם וריח: פרוטרום לא דיווחה על תרומות צילום: עמית שעל

בלי טעם וריח: פרוטרום לא דיווחה על תרומות

בתום השבוע השלישי לדירוג התרומות של כלכליסט עולה כי 15 חברות, ובהן יצרנית חומרי הגלם לתעשיית הטעם והריח, בחרו לא לדווח על סכום התרומה. תשע חברות ציינו כי לא תרמו כלל

18.03.2015, 08:06 | גיל קליאן

בשבוע השלישי לדירוג התרומות של "כלכליסט" מתברר כי 15 חברות התעלמו מהנחיות רשות ני"ע, ולא מילאו את סעיף התרומות בדו"חות הכספיים. החברות שהתעלמו מההנחיות ולא פרסמו סכום תרומה בפועל אינן חברות קטנות וזניחות. נמנות עמן חברות כמו HOT, והשבוע הצטרפה לקטגוריה זו פרוטרום - יצרנית חומרי הגלם לתעשיית הטעם והריח.

מתוך 60 חברות שדיווחו עד כה, חמש בלבד עומדות ברף התרומה המינימלי המומלץ על ידי ארגון מעלה, העומד על 1% מהרווח לפני מס. תשע חברות לא תרמו כלל או תרמו בהיקף זניח.

סך התרומה של 38 החברות שנוספו לדירוג בשבוע השלישי עומד על כ־10 מיליון שקל בלבד. ההשפעה המכרעת על היקף התרומות נותרה לבנק הפועלים, שהגיע לצמרת הדירוג בשבוע שעבר עם תרומת ענק של 47 מיליון שקל, אשר נכון לעכשיו מהווה 50% מכלל התרומות.

אורי יהודאי נשיא פרוטרום, צילום: עמית שעל אורי יהודאי נשיא פרוטרום | צילום: עמית שעל אורי יהודאי נשיא פרוטרום, צילום: עמית שעל

בלטה לטובה קרסו מוטורס: החברה, שהגיעה למקום החמישי בדירוג עם תרומה של 2.1 מיליון שקל, ציינה כי תרומה גבוהה היא חלק מהתחייבות רב־שנתית להקמת פארק מדע בבאר שבע על שטח של 17 דונם עם קרן רש"י. מדובר בתרומה של 10 מיליון שקל, שהחברה מפרישה חלק ממנה בכל שנה. על כל פנים מדובר בתרומה גבוהה המהווה 1.3% מהרווח לפני מס.

בית ההשקעות אקסלנס דיווח על תרומה מאוד לא מרשימה של 400 אלף שקל, שמהווים רק 0.3% מהרווח לפני מס.

עם המצטרפות החדשות שהתמקמו בתחתית הטבלה נמנות חברת המטוסים גלובל כנפיים, חברת התעשייה גניגר וחברת הנדל"ן גירון פיתוח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות