אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מיקרוסופט קוברת את אינטרנט אקספלורר

החברה הכריזה רשמית כי במערכת ההפעלה ווינדוס 10 היא תזנח את המותג הותיק לטובת מותג אלטרנטיבי ודפדפן חדש לחלוטין, שבין השאר יכלול אינטגרציה עם הסייעת הדיגיטלית קורטנה

17.03.2015, 17:44 | הראל עילם
מיקרוסופט מאשרת רשמית את השמועות והדיווחים - אחרי עשרים שנה, ענקית התוכנה מרדמונד אכן מתכוונת לקבור את המותג הוותיק 'אינטרנט אקספלורר'. היא תאמץ שם חדש לחלוטין לדפדפן הרשמי שיותקן במערכת ההפעלה העתידית ווינדוס 10.

קראו עוד בכלכליסט

בדצמבר האחרון התגלה כי ווינדוס 10 יכלול דפדפן מתקדם המבוסס על מנוע רשת חדש לחלוטין, כדי לאפשר לחברה להתחרות מול דפדפני כרום ופיירפוקס הפופולריים שנחשבים למהירים יותר ומחזיקים בנתח שוק משמעותי. בשנים האחרונות לא הצליח הדפדפן של מיקרוסופט לעלות בחזרה מעבר לנתח השוק של 60%.

הדפדפן החדש כונה עד כה תחת שם הקוד "פרויקט ספרטן", ובין השאר אמור לכלול אינטגרציה מלאה עם הסייעת הדיגיטלית קורטנה, אפשרות לערוך דפי רשת בצורה מקוונת ומשותפת, חיפוש קולי ועוד. מיקרוסופט הבהירה עוד כי ווינדוס 10 תכלול גם דפדפן ישן מסדרת אינטרנט אקספלורר שישמש כאלטרנטיבה עם תאימות אחורה, אבל כי הדפדפן החדש יהיה הדפדפן הרשמי והעיקרי.

הדפדפן הדפדפן 'ספרטן' - שם קוד זמני הדפדפן

רוב הפרטים האלו היו ידועים. עם זאת, עד כה לא היה ברור שמיקרוסופט בהכרח תחסל את המותג הותיק. כריס קפוסלה, סמנכ"ל השיווק של מיקרוסופט, אישר אמש (ב') בכנס Convergence כי מיקרוסופט נמצאת כעת בתהליכים של יצירת מותג חדש עבור ספרטן, ובוחנים את הפופולריות של שמות מסוימים ברחבי העולם. "אנחנו חוקרים ובודקים מה הולך להיות השם החדש לדפדפן שלנו בווינדוס 10. עדיין נמשך להשתמש באינטרנט אקספלורר, אבל יהיה לנו גם דפדפן חדש תחת השם פרויקט ספרטן. עכשיו אנחנו צריכים לתת לו שם רשמי".

מיקרוסופט רכשה את הדפדפן מוזאיק ב-1995 ומיתגה אותו מחדש כאינטרנט אקספלורר. למרות שמספר גרסאות של אינטרנט אקספלורר, כגון 6, נחשבות לדפדפנים הגרועים בהיסטוריה, אינטרנט אקספלורר עדיין הפך לסטנדרט בתעשייה ושמר בעקביות על תואר הדפדפן הפופולרי בעולם. הגרסה החדשה ביותר היא אינטרנט אקספלורר 11, שהושקה עם ווינדוס 8.1 ב-2013. זוהי גם הגרסה הפופולרית ביותר כיום בשוק, ומחזיקה ב-22% בסך הכל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות