אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תנובה לנטו: החליפו את אריזת הגבינה צילום: אלי סהר

בלעדי לכלכליסט

תנובה לנטו: החליפו את אריזת הגבינה

דורשת שתשנה בתוך 72 שעות את אריזת מותג הגבינה הצהובה החדש עלמה, הדומה לטענתה לאריזת עמק ועלולה להטעות צרכנים: "ניסיון ליהנות מהמוניטין של עמק"

18.03.2015, 08:22 | נורית קדוש

שבוע לאחר שנטו הציגה את הגבינה הצהובה שלה עלמה, תנובה מאיימת בתביעה על רקע דמיון לכאורה בין אריזת עלמה לזו של מותג הגבינה הצהובה שלה עמק. במכתב ששלחה תנובה לבעלי ומנכ"ל קבוצת נטו דודי עזרא היא מאיימת כי אם נטו לא תאסוף את כל אריזות עלמה מהחנויות בתוך 72 שעות ותחדל לשווק אותה באריזה הנוכחית, תפעל תנובה למיצוי זכויותיה: "לא יכול להיות ספק כי הרושם הכללי בין שתי האריזות דומה עד כדי זהות ועלול להוביל להטעייתו של הצרכן".

קראו עוד בכלכליסט

גבינה צהובה של נטו, צילום: אלי סהר גבינה צהובה של נטו | צילום: אלי סהר גבינה צהובה של נטו, צילום: אלי סהר

עלמה היא מותג הגבינה שנטו החלה בהפצתו בעקבות זכייתה במכרז משרדי הכלכלה והאוצר ליבוא גבינות צהובות ללא מכס. עלמה נמכרת באריזת פלסטיק המכוסה יריעה דקה וגמישה בצבע אדום וצהוב הניתנת לסגירה חוזרת. על גבי היריעה מודפס תצלום של כמה פרוסות גבינה צהובה מקופלות שעליהן מונחת פרוסת עגבנייה ועשבי תיבול ירוקים ‑ בדומה לאריזת עמק. המחיר של גבינת עלמה נמוך ב־11%־35% ממחירי עמק המפוקחים.

לטענת עורכי הדין של תנובה, "השימוש שעשיתם באריזה המפרה נועד כל כולו להידמות לאריזה המקורית של תנובה, ליהנות מהמוניטין הרב של עמק ולגרום להטעיית הצרכנים. מעשה זה חמור ביותר, שעה שהגבינות של תנובה ושלכם נמכרות זו לצד זו על גבי אותם מדפים בסופרמרקטים". כדוגמה חיובית מציינים עורכי הדין של תנובה את המוצר של המתחרה טרה, שבחרה לגבינה שלה אריזה שונה וייחודית שצבעה לבן עם כתמים שחורים.

"חוק עוולות מסחריות מקנה לתנובה זכות לדרוש מכם פיצויים, גם ללא הוכחת נזק, של עד 100 אלף שקל עבור כל עוולה", טוענים עורכי הדין ודורשים כי נטו תתחייב בכתב להפסיק "כל פעולה המפרה זכויות תנובה".

לפני כשנה באה לסיומה תביעה שהגישה תנובה נגד זוגלובק בטענה שסימון מוצרים בכשרות המהודרת של בד"ץ העדה החרדית בפס זהב הוא ייחודי לתנובה, והשימוש שעשתה זוגלובק בפס זהב לסימון מוצרי המהדרין שלה שלא בהכשר הבד"ץ מהווה תחרות לא הוגנת ומטעה צרכנים. הצדדים הגיעו להסדר שקיבל תוקף של פסק דין שלפיו זוגלובק תחדל להשתמש בפס הזהב.

מנטו נמסר: ""למרות שהפניה האמורה טרם נתקבלה, איננו מופתעים מתגובתה של תנובה לאיום על המונופול שלה בתחום הגבינות, עקב החלטת משרד הכלכלה לפתיחת השוק לתחרות, יבוא והוזלת מחיר הגבינות לצרכן הישראלי. חברת נטו דוחה טענות אלה מכל וכל ותגיב באופן נחרץ בהמשך. אנו משוכנעים שהצרכן החדש ישכיל לעשות את הבחירות הנכונות במדף".

".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות32 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
1. "חוק עוולות מסחריות" זה עוד חוק שנועד להעשיר את מערכת המשפט המושחתת
ותו לא . 2. גבינה צהובה כמו כל מוצר אחר קונים לפי האיכות ולפי המחיר . ברשת COST אפשר להשיג את 'נעם' של טרה 22% / 28% בלי חומר משמר (בניגוד לעמק) בפחות מ 37 ש' לקילו . 3. יצרנים איכותיים וזולים נוספים יתקבלו בברכה .
עמית  |  19.03.15
לכל התגובות