אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרוטרום רכשה חברת תמציות בלגית תמורת 2.9 מיליון דולר צילום: עמית שעל

פרוטרום רכשה חברת תמציות בלגית תמורת 2.9 מיליון דולר

תוספת ההכנסות לפרוטרום די זניחה - אם החברה הנרכשת היתה מאוחדת ב-2014, הכנסות פרוטרום היו גדלות ב-0.6%

18.03.2015, 12:13 | גיל קליאן

חברת התמציות פרוטרום לא עוצרת. יומיים אחרי שדיווחה על תוצאות שיא לרבעון הרביעי ולשנת 2014 כולה, הודיעה הבוקר (ד') על רכישה של חברת תמציות בבלגיה תמורת 2.9 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

מחזור המכירות של החברה שנרכשה, Taiga, עמד על 4.9 מיליון דולר בשנת 2014, כך שהתוספת הישירה להכנסות פרוטרום די זניחה. פרוטרום רשמה הכנסות של 819.5 מיליון דולר, כך שאם הכנסות טייגה היו מאוחדות באותה שנה, היה הדבר מגדיל את הכנסות פרוטרום ב-0.6%.

האתגר של פרוטרום יהיה לנצל את בסיס הלקוחות של טייגה, שלפי הדיווח כולל יצרני שוקולד מובילים, יצרני משקאות וטבק, ולמכור להם מוצרים נוספים. פרוטרום דיווחה כי לחברה הנרכשת בסיס לקוחות נרחב בצפון אמריקה ואירופה. טייגה מעסיקה 14 עובדים, ויש לה אתר ייצור ומו"פ בבלגיה.

אורי יהודאי, נשיא פרוטרום, ציין בהודעת החברה כי "אנו ממשיכים ביישום אסטרטגיית הצמיחה המהירה והרווחית שלנו המשלבת צמיחה פנימית ורכישות אסטרטגיות. רכישת Taiga היא הרכישה השלישית שאנו מבצעים השנה, וזאת לאחר שהשלמנו שלוש רכישות ב- 2014. אנו פועלים לאיתור ולביצוע רכישות נוספות של חברות ופעילויות בתחומי פעילותנו תוך דגש מיוחד על שווקים בעלי קצבי צמיחה גבוהים".

אורי יהודאי, צילום: נמרוד גליקמן אורי יהודאי | צילום: נמרוד גליקמן אורי יהודאי, צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות