אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתכנון: טיסה מלונדון לניו יורק ב-15 דולר צילום: בלומברג

בתכנון: טיסה מלונדון לניו יורק ב-15 דולר

חברת ריינאייר האירית מתכוונת להשיק בתוך 5 שנים קו טיסות טרנס-אטלנטיות מוזלות. עם זאת, על מחיר הכרטיס יש להוסיף מסי טיסה של לפחות 200 דולר וכן תשלום עבור כבודה נוספת או מושב שמור

18.03.2015, 13:27 | שירות כלכליסט

חברת התעופה הגדולה באירופה, ריינאייר האירית, מתכננת להשיק קו טיסות טרנס-אטלנטיות מוזלות עד 2020. החברה במגעים עם יצרניות מטוסים כמו בואינג ואיירבוס, במטרה להגיע להסכם אספקה של למטוסים לטיסות ארוכות לקו טיסות זולות בין אירופה לארה"ב שמחיר של 15 דולר בלבד.

בכיר ריינאייר מסר כי "זה נראה כמו הצעד הבא שמחיר הבסיס לטיסה מאירופה לארה"ב יהיה 15 דולר. אולם אל תתרגשו יותר מידי מהסכום הנמוך, כי בסופו של דבר, הנוסעים ישלמו הרבה יותר מזה".

ואכן, מסי טיסה הם לפחות 200 דולר לכרטיס. על כבודה נוספת או מושב שמור יצטרך הנוסע לשלם בנפרד. עיקר הכנסותיה של ריינאייר הוא מגביית תשלומים עבור שירותים מיוחדים שאותם היא מציעה לנוסעיה.

חברת התעופה האירית מדבר כבר מזמן על תוכניותיה לחדור לשוק האמריקאי הרווחי, אולם היא לא היחידה שמזהה שם הזדמנויות – גם נורוויג'ן אייר השיקה בארה"ב שירות טיסות זולות במאי האחרון.

אילוסטרציה אילוסטרציה אילוסטרציה

חברת התעופה הצרפתית לה-קומפני חשפה לפני כחודש אשתקד תוכניות להשקת חברת תעופה המציעה כרטיסים זולים לטיסות עסקים בין לונדון לניו יורק. מחיר הכרטיס - 2,200 דולר – זול משל מתחרותיה אמריקן איירליינס ואייר פראנס.

כעת רק נותר לראות אם אכן ריינאייר תצליח היכן שחברות אחרות כשלו בניסיון זה – חברות EOS איירליינס, מקסיג'ט וסילברג'ט כולן ניסו את כוחן בטיסות זולות בין אירופה לאירופה והתמוטטו ב-2008. חברה רביעית – ל'ביון (L'Avion), נמכרה לבריטיש איירווייז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות