אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופל באלאנס: שילמנו 47 אלף שקל לקרובים של בעלי השליטה ללא האישור הנדרש צילום: צפריר אביוב

אופל באלאנס: שילמנו 47 אלף שקל לקרובים של בעלי השליטה ללא האישור הנדרש

חברת נכיון הצ'קים מדווחת כי העבירה את הסכום במהלך 2014, תמורת שירותי גרפיקה, דיוור ושירותי תוכנה שסיפקו "צדדים קשורים" לבעלי השליטה - ללא אישור המוסדות החברה וללא דיווח לציבור בעלי המניות. אופל: "נחדד נהלים"

18.03.2015, 15:47 | רחלי בינדמן

חברתאופל באלאנסהעוסקת בשירותי נכיון צ'קים והמרת מט"ח דיווחה היום לבורסה כי ביצעה עסקאות עם צדדים מקורבים לבעלי השליטה שלא על פי הנהלים שמחייב החוק.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח, החברה גילתה להפתעתה בעת "בחינה מעמיקה של דוחותיה הכספיים" כי שילמה 47 אלף שקלים לצדדים הקרובים לבעלי השליטה במהלך 2014 - מבלי לאשר את מתן הסכום במוסדות החברה ומבלי לדווח על כך.

ה

חברה הנשלטת על ידי דניאל, שחר ויהושע מזרחי ומיכאל ועודד איתן  נסחרת לפי שווי של 62 מיליון שקל בבורסת ת"א. בחברה מספרים כי הסכום שולם לצדדים הקרובים בתמורה לשירותי גרפיקה, דיוור ושירותי תוכנה שניתנו על ידי אותם צדדים קרובים. אופל לא מדווחת מיהם אותם צדדים קרובים ומה הקשר שלהם לבעלי השליטה.

החוק מחייב בחוק עסקאות בין החברה לבין בעלי השליטה בה או גורמים הקשורים אליהם בדיווח לבורסה, ואישור האורגנים על פי טיבה. אם מדובר בעסקה מהותית נדרש אישור של בעלי מניות המיעוט בחברה, במסגרת כינוס אסיפה כללית. במקרה של עסקה לא מהותית נדרש אישור הדירקטוריון כי מדובר בעסקה זניחה.

אופל מציינת כי בעקבות הגילויים הללו בכוונת החברה לכנס את ועדת הביקורת שתדון ותפעל "לחידוד הנהלים על מנת למנוע הישנות מקרים כאמור".  

דניאל מזרחי מבעלי השליטה באופל באלאנס, צילום: צפריר אביוב דניאל מזרחי מבעלי השליטה באופל באלאנס | צילום: צפריר אביוב דניאל מזרחי מבעלי השליטה באופל באלאנס, צילום: צפריר אביוב

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות