אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השמות החדשים של הכנסת העשרים צילום: רויטרס

בחירות 2015

השמות החדשים של הכנסת העשרים

בני בגין ואבי דיכטר חוזרים לעוד כהונה, 15 חברים חדשים באים עם רקע מוניציפלי וללא פחות מתשעה יש עבר אקדמי בכיר. הכנסת הבאה תתהדר ב־46 חברי כנסת חדשים, שלושה פחות מהשיא בכנסת הקודמת

19.03.2015, 08:17 | אורי תובל

המצביע הישראלי דאג לתחלופה רחבת היקף בבית המחוקקים והכנסת הבאה עשויה לראות 46 חברי כנסת שלא כיהנו בכנסת היוצאת: 41 מהם פנים חדשות, ועוד 5 שכיהנו בעבר: בני בגין, אבי דיכטר, איוב קרא, יואל חסון ומשה כחלון. זוהי ירידה לעומת הכנסת הקודמת, שאליה נכנסו 49 ח"כים חדשים, שיא של כל הזמנים.

קראו עוד בכלכליסט

ככל הנראה, 21 מאותם ח"כים חדשים לא יחזרו למשכן כבר לאחר שנתיים של עבודה פרלמנטרית בלבד.

את הכנסת יעזבו 11 נשים ובמקומן ייכנסו 10 נשים. נציגות הנשים בבית היהודי וביש עתיד נפגעה מאוד. 15 מהח"כים החדשים הם בעלי רקע מוניציפאלי, בהם 7 שהיו או הינם ראשי ערים או מועצות אזוריות, ו־8 נוספים המכהנים במועצת העיר.

הכנסת. 41 יהפכו לראשונה לח"כים, צילום: שאטרסטוק הכנסת. 41 יהפכו לראשונה לח"כים | צילום: שאטרסטוק הכנסת. 41 יהפכו לראשונה לח"כים, צילום: שאטרסטוק

לתשעה חברים יש תואר אקדמי גבוה, שני פרופסורים (מנואל טרכטנברג ויוסי יונה) ושבעה דוקטורים (בני בגין, ענת ברקו ואברהם נגוסה בליכוד, מייקל אורן ויפעת שאשא ביטון בכולנו ויוסף ג'בארין מהמשותפת). חמישה מהחברים החדשים הם אנשי תקשורת וביניהם ינון מגל, שרון גל, קסניה סבטלוב, זוהיר בהלול ועאידה תומא סלימאן.

אל הכנסת יצטרף גם חתן פרס ישראל אחד: אלי אלאלוף מכולנו, חתן הפרס למפעל חיים על פעילותו בתחום הרווחה והחינוך בפריפריה, וראש הוועדה לטיפול בעוני.

ויש גם קרובי משפחה: ז'קי לוי מהליכוד הוא אחיה של אורלי לוי אבקסיס מישראל ביתנו, ואורן חזן, שממתין לאישור שהליכוד מקבל את המנדט ה־30, הוא בנו של הח”כ לשעבר יחיאל חזן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות