אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי ספירת קולות החיילים: 30 מנדטים לליכוד, מרצ עלתה במנדט - גלאון נשארת צילום: יריב כץ

אחרי ספירת קולות החיילים: 30 מנדטים לליכוד, מרצ עלתה במנדט - גלאון נשארת

ספירת המעטפות הכפולות הסתיימה, שיעור ההצבעה הסופי הוא 72.3%: קולות החיילים הכניסו לכנסת את אורן חזן מהליכוד, מרצ קיבלה מנדט חמישי על חשבון הרשימה הערבית המשותפת. היו"ר גלאון לא מתפטרת: זו הצלחה

19.03.2015, 10:22 | ynet
המפלגה הגדולה ביותר בכנסת מתחזקת עוד, וכך גם הקטנה ביותר בכנסת: יותר מ-220 אלף קולות במעטפות כפולות נספרו ובתום הספירה עלה כי אחוז ההצבעה הארצי בקרב בעלי זכות הבחירה הגיע ל-72.3%. כך על פי נתוני ועדת הבחירות המרכזית באתר הכנסת. בסך הכל הצביעו בבחירות 4,250,697 בני אדם, אך 43,848 מהקולות נפסלו. הליכוד, שהתנדנד בין 29 ל-30 מנדטים, קיבל על פי התוצאות העדכניות יותר מ-50 אלף קולות ולכנסת נכנס מספר 30, אורן חזן, בנו של ח"כ יחיאל חזן.

מנגד, יו"ר מרצ זהבה גלאון תישאר בתפקידה, לאחר שהבוקר (יום ה') קולות החיילים העלו את מפלגת השמאל לחמישה מנדטים, על חשבון הרשימה הערבית המשותפת, שירדה ל-13. יהדות התורה, שהתנדנדה בין שישה לשבעה מנדטים, איבדה את המנדט השביעי שלה לטובת הליכוד וח"כ יעקב אשר יישאר מחוץ לכנסת הפעם. בקרב החיילים זכתה מפלגת עלה ירוק ב-8,400 קולות, אך כידוע לא עברה את אחוז החסימה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו , צילום: תומריקו ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: תומריקו ראש הממשלה בנימין נתניהו , צילום: תומריקו

אתמול גלאון פרסמה סטטוס בפייסבוק, וכתבה כי אם מרצ תישאר עם ארבעה מנדטים, היא תתפטר ותפנה את מקומה לח"כ תמר זנדברג, המדורגת חמישית ברשימה: "אני אמרתי במהלך הקמפיין שאם מרצ תצליח - זו ההצלחה של כולם, אבל אם מרצ לא תעמוד בציפיות אני היא הכתובת ואקח אחריות אישית. לכן הודעתי שאני מתפטרת ומפנה את מקומי בכנסת כדי שחברתי לסיעה זנדברג תוכל להיכנס במקומי".

הבוקר כבר כתבה גלאון: "מרצ קיבלה את המנדט החמישי מתומכים צעירים, מחיילי צה"ל, שהעלו את שיעורי התמיכה במרצ. הדבר הביא את מרצ לשמור על כוחה מבחינת מספר המצביעים, כ-170 אלף, לעומת הבחירות הקודמות. בנסיבות שנוצרו מדובר בהצלחה כנגד כל הסיכויים. התרגשתי מאלפי הפניות שקיבלתי, מהתמיכה ומהעידוד. אנחנו נכנסים לתהליך בנייה מחדש של מרצ ושל השמאל בישראל, אותו אוביל עם חברותיי וחבריי לסיעה ויחד נניף מול ממשלת הימין את דגל השלום, הצדק החברתי, השוויון והמאבק בגזענות בחזית הפרלמנטרית והחוץ פרלמנטרית".

אורן חזן, מקום 30 בליכוד, הוא בנו של חבר הכנסת לשעבר יחיאל חזן, שזכור לכולם מפרשת ההצבעה הכפולה וגניבה לכאורה של מוח ההצבעה. ספירת המעטפות הכפולות הכניסה אותו סופית לכנסת ה-20. עם היוודע התוצאות הראשוניות שלפיהן הוא יכהן כח"כ, אמר חזן: "אני כרגע מאוד מתוח, אני כבר לא יודע – אומרים 29, 30 או 32 מנדטים, אני מעדיף לחכות בסבלנות לתוצאות הסופיות, סומך על החיילים שיצביעו נכון ולליכוד, מאמין שאכנס לכנסת הבאה. בתחילת הקמפיין אפילו התערבתי, אמרתי שהליכוד יסיים או 17-19 מנדטים או 30-32, וניצחתי בהתערבות על זה".

אתמול, לקראת השעה 22:00, החלה ספירת המעטפות הכפולות. אלו כוללות את קולות החיילים בבסיסי צה"ל שאינם יכולים לממש את זכות ההצבעה סמוך לבתיהם. כך גם קולות הנציגים הדיפלומטיים ברחבי העולם, מאושפזים בבתי חולים ואנשי צוותים רפואיים, סוהרים, אסירים, שוטרים, ונשים במקלטים לנשים מוכות.

התוצאות יפורסמו ככל הנראה כבר הבוקר, אך התוצאות הרשמיות יפורסמו רק ב-25 במרס, היום שבו מוגשות התוצאות לנשיא המדינה ומפורסמות ברשומות. מטרת השהות היא לאפשר ערעורים. כך, למשל, בבחירות 2013 נפסלו שלוש קלפיות, שלא השפיעו על התוצאה הסופית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ההבדל בין 4 ל-5 אינו הצלחה. הציפיה לספירת הקול האחרון הוא סמל הכשלון.
אבל מגיע לכם כבוד על כך שאת ח"כ האחרון הכניסו החיילים. זה לא מובן מאליו. האם הכשלון הינו של זהבה? אינני יודע. מה שבטוח הוא שהשיטה הסגורה לבחירת רשימה לכנסת שיש לכןם במקום פריימרייז מביא לקיפאון. פעם רשימת מר"צ היתה לטעמי איכותית מזו של העבודה, אבל תסתכלו על שתי הרשימות בקדנציה היוצאת והנכנסת, כשהעבודה עברה תהליך של דמוקרטיזציה אמיתית. העבודה אוכלת אתכןם בלי מלח: שלי, סתיו, איציק שמולי, מירב מיכאלי ועוד. השיטה הסגורה שלכם מנוונת, מקפיאה ושמרנית פחד. תעשו טובה לעצמכןם ותזרקו אותה. גם אם משמעות ההחלטה יהיה שחלק מבעלי הכח היום יצטרך לעמול קשה יותר. מגיע למצביעי מר"צ הפוטנציאליים רשימה טובה יותר. באהבה אמיתית, ג. חבר מפלגת העבודה.
ג. , ירושלים  |  19.03.15
לכל התגובות