אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך נפלו ציפורים: רוביו מדווחת על ירידה של 73% ברווחים

איך נפלו ציפורים: רוביו מדווחת על ירידה של 73% ברווחים

מפתחת אנגרי בירדס טוענת שהצלילה ברווחים נובעת מצמצום העסקאות שקשורות לשימוש במותג המוצלח - למשל, בובות ואביזרים אחרים. בתוך כך, דיווחה כי דווקא בהכנסות מהמשחקים עצמם נרשמה צמיחה

19.03.2015, 15:45 | נמרוד צוק
לחברת המשחקים רוביו, מפתחת אנגרי בירדס, היתה שנה לא ממש מוצלחת: על פי הדו"ח השנתי ל-2014 שהתפרסם הבוקר, הכנסותיה השנתיות ירדו ב-9% והסתכמו ב-158.3 מיליון יורו, והרווחים נחתכו בלא פחות מ-73% - עשרה מיליון יורו בלבד, לעומת 36.5 מיליון יורו ב-2013 ו-76.8 מיליון יורו ב-2012.

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה העיקרית לצניחה ברווחים, טוענת החברה, היתה נפילה בהיקף העסקאות לרשיונות שימוש במותג אנגרי בירדס, שהניבו לה הכנסות רבות ממכירת בובות של דמויות מסדרת המשחקים ומוצרים נלווים אחרים שיוצרו על ידי חברות צד ג'. מנכ"ל החברה פקא רנטלה אמר כי החברה מאוכזבת מהתוצאות העסקיות בתחום זה וכי הן לא עמדו בתחזיות המוקדמות שלה.

המשחק האחרון בסדרה, אנגרי בירדס רובוטריקים המשחק האחרון בסדרה, אנגרי בירדס רובוטריקים המשחק האחרון בסדרה, אנגרי בירדס רובוטריקים

לדו"ח, עם זאת, היה גם צד חיובי - הכנסות החברה ממשחקי מובייל נמצאות בעליה, והן גדלו ב-16% והסתכמו ב-110.7 מיליון יורו. רוביו מציעה כיום 23 משחקי מובייל שונים, רובם להורדה ללא תשלום, כאשר 18 מתוכם משתייכים לסדרת אנגרי בירדס, בהם כאלו שמחברים את המותג עם עולמות תוכן אחרים כמו מלחמת הכוכבים והרובוטריקים. מספר ההורדות הכולל של משחקי החברה במהלך השנה עמד, לפי נתוניה, על 600 מיליון.

אנגרי בירדס, שיצא לשוק ב-2009 כמשחק אייפון, יצא מאז בגרסאות שונות לפלטפורמות אחרות רבות ואף עובד לפורמטים אחרים כגון סדרת טלוויזיה ומתחם שעשועים לילדים. החברה עובדת כיום על סרט אנימציה באורך מלא שאמור לצאת לבתי הקולנוע בשנה הבאה.

במקביל, החברה מנסה להגדיל את הכנסותיה באמצעות פניה לשווקים חדשים, כגון התאמת המשחקים לשוק הסיני בשיתוף חברת "בייג'ינג קונלון" ופיתוח משחק חדש שמיועד באופן בלעדי לשוק היפני. בנוסף, החברה החלה לצמצם עלויות בחודשים האחרונים ופיטרה 110 עובדים, שהיוו 14% מכוח העבודה שלה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות