אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יובל רן: "המידע שסיפקתי למפרק קווי אשראי הכניס לקופה 65 מיליון שקל" צילום: עמית שעל

יובל רן: "המידע שסיפקתי למפרק קווי אשראי הכניס לקופה 65 מיליון שקל"

הסתיים הדיון בבקשתו של מייסד קווי אשראי להימחק מתביעת הפירוק. ביהמ"ש נענה לבקשתו בכפוף לשיתוף פעולה

22.03.2015, 12:12 | שירות כלכליסט

בית המשפט פסק היום (א') כי מייסד קווי אשראי יובל רן יימחק מרשימת הנתבעים בתיק פירוק החברה, בכפוף לכך שיגיע להעיד על תצהירו כאשר ייקרא.

קודם לכן סיים רן להעיד בבית המשפט המחוזי בתל אביב. רן הגיע לארץ לאחר 18 שנה שבהן הוא שוהה בארצות הברית, על מנת להעיד בפני השופט איתן אורנשטיין במסגרת בקשתו למחוק אותו מהתביעה האזרחית שהגיש נגדו ונגד נתבעים אחרים מפרק קווי אשראי, עו"ד יצחק מירון.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי רן, שהעיד בהתרגשות רבה, מאז שנת 2010 החל לשתף פעולה עם מירון, מתוך מטרה לנקות שמו בפרשת הקריסה של קווי אשראי. לדבריו, המפרקים הבטיחו לו פעמים רבות למחוק אותו מהתביעה בשל עזרתו בקידום תיק הפירוק, אלא שהם לא עשו זאת עד היום.

רן אמר כי המידע שחשף בפני המפרק בפגישותיהם בארצות הברית ובשיחות טלפון רבות הוביל לכך שב-2013 זכתה קופת הפירוק לתשלום של 65 מיליון שקל מחיים צוף וקובי מימון, שותפיו לשעבר של רן. "מעולם לא ביקשתי כסף אלא רק לנקות את שמי", אמר רן. "חלק מניקוי שמי הוא בעצם מחיקת התביעה נגדי. זה מה שהבטיחו לי המפרק ואנשיו באופן ברור".

יובל רן, מייסד קווי אשראי בפירוק, צילום: עמית שעל יובל רן, מייסד קווי אשראי בפירוק | צילום: עמית שעל יובל רן, מייסד קווי אשראי בפירוק, צילום: עמית שעל

רן הדגיש כי הוא הקריב רבות בשל הקשר שלו עם המפרק וכיוון שלא ביקש טובה כספית, לא הגיוני כי גם ייתן מידע למפרקים שיסכן אותו, גם לא יבקש טובת הנאה כספית וגם ימשיך להיתבע על ידי המפרק. במהלך העדות הטיח רן במפרק כי הוא הוליך אותו שולל. לטענתו, הכספים בקופת הפירוק מתחלקים בעיקר בין המפרק מירון, לקוחו ערי סטימצקי שמחזיק באג"ח של קווי אשראי, מימון וצוף.

עו"ד מירון, שהעיד ונחקר על ידי פרקליטו של רן עו"ד רם דקל, אישר כי רן סייע למפרקים ויש לו אחריות רבה להיקף הסכום שנגבה ממימון וצוף. יחד עם זאת, טען כי רן עשה זאת מרצונו החופשי ומבלי שהובטחה לו תמורה כלשהי. בהמשך טען מירון כי אינו חולק על כך שהבטיח למחוק את רן מהתביעה, אלא שאמר שזה ייעשה בסוף ההליך העיקרי. עורך דינו של רן הציג תמלילים ומהם עולה לכאורה כי עורך דין ממשרדו של המפרק הבטיח לרן כי הוא יימחק מהתביעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות