אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חקירת שחיתות בחברת הכרייה של שטיינמץ עשויה להניב 6 כתבי אישום

חקירת שחיתות בחברת הכרייה של שטיינמץ עשויה להניב 6 כתבי אישום

הבכירים בחברה של בני שטיינמץ צפויים להיות בין הנאשמים. החקירה האמריקאית בודקת חשד כי החברה שילמה שוחד כדי לקבל את הזכויות למכרה סימנדאו בגינאה, שנחשב לאחד ממאגרי הברזל הגדולים בעולם

22.03.2015, 11:31 | שירות כלכליסט

חקירת שחיתות מתמשכת בארה"ב שבמרכזה חברת הכרייה של איש העסקים הישראלי בני שטיינמץ, עשויה להניב כשישה כתבי אישום, כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

על פי מקורבים לנושא, בחודש שעבר עדכנו התובעים בארה"ב את הממשלה בגינאה כי בכירים בחברת BSGR, חטיבת הכרייה של שטיינמץ הם בין האנשים שקרוב לוודאי יוגש נגדם כתב אישום. העדכון נבע משחרורו ממעצר של פרדריק סילינס, שריצה עונש מאסר של שנתיים לאחר שהורשע בשיבוש חקירה פדראלית שהתמקדה בהאשמות ש-BSGR שילמה שוחד כדי לקבל את זכויות הכרייה בגינאה.

החקירה האמריקאית בודקת חשד להענקת שוחד ושיבוש הליכי משפט מצד אנשים המקורבים לחברה, וכן היא בוחנת מקרוב את העסקה שהשיגה החברה ב-2008 שהעניקה לה את הזכויות למכרה סימנדאו בגינאה, שנחשב לאחד ממאגרי הברזל הגדולים בעולם. בשל החשד לשחיתות, הממשלה החדשה שקמה בגינאה שללה בסופו של דבר מ-BSGR את הזכויות הללו.

איש העסקים בני שטיינמץ איש העסקים בני שטיינמץ איש העסקים בני שטיינמץ

דובר מטעם BSGR מסר בתגובה כי החברה מתכוונת להמשיך ולדרוש מממשלת גינאה "להסביר את העדר הראיות המהימנות ששימשו כדי להצדיק את שלילת הזכויות מהחברה". על פי הדובר אין ראיות המקשרות את BSGR והעובדים שלה לשחיתות בגינאה.

בוול סטריט ג'ורנל מציינים כי עוד לא ברור מתי יוגשו כתבי האישום, והחוקרים גם עשויים להחליט לוותר לגמרי על החקירה. עם זאת, החקירה בארה"ב היא רק אחת משורה של חקירות שנפתחו ברחבי העולם בנוגע לעסקת הזכויות מ-2008. בשוויץ נפתחה חקירה בסוף 2013 בחשד ש-BSGR שילמה שוחד כדי להבטיח את זכייתה במכרה. כמו כן, בבריטניה המשרד להונאות חמורות מנסה להשיג מידע על העסקה משני משרדי עורכי דין שפעלו בשם BSGR. עם זאת, בדצמבר ביקשה החברה מבית המשפט בבריטניה לבדוק את חוקיות המהלך מצד המשרד להונאות חמורות. בנוסף, ממשלת גינאה ממשיכה בחקירה שלה, ועוברת על יותר מ-10 אלף מסמכים הנוגעים לנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות