אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכירו את פולי, האפליקציה שתמצא לכם חניה בערי ישראל

הכירו את פולי, האפליקציה שתמצא לכם חניה בערי ישראל

היישום החדש ממפה איזורי חניה חינמיים ברחוב, מחירי חניונים ואת המקומות הפנויים בהם - מה שמאפשר לכם לדעת בדיוק היכן לחנות הרבה לפני שהגעתם ליעדכם. בשלב זה, האפליקציה תומכת בחיפוש חניה בת"א בלבד, אך תתרחב לערים נוספות

22.03.2015, 13:01 | הראל עילם
חברת הסטארט-אפ הישראלית ספארק השיקה הבוקר (א') רשמית את פולי פיית החניה - אפליקציה יעודית שאמורה לסייע לכם למצוא מקומות חניה בערי ישראל העמוסות.

קראו עוד בכלכליסט

בניגוד לפתרונות דומים הקיימים בשוק, פולי לא נשענת על דיווחי נהגים כאשר הם יוצאים מהחניה או כאשר הם רואים מקום חניה פנוי. תחת זאת, החברה נסמכת גם על חכמת ההמונים כדי למפות את דפוסי החניה ברחובות העיר ומעריכה באילו רחובות הסיכוי הגבוה ביותר למצוא חניה. האלגוריתם שפיתחה החברה מנתחת את הרחובות בעיר לפי תדירות תחלופת חניות, כאשר המידע נאסף גם על ידי מידע מהעיריות, מהגולשים ועבודת שטח של עובדי החברה.

אפליקציית פולי אפליקציית פולי אפליקציית פולי

כאשר משתמש מחפש חניה, פולי תציג לו רשימה של החניונים בתשלומים הקרובים ביותר, עם מידע על שיעורי תפוסה ומחירים. עד כה, לא מדובר ביכולת שלא קיימת באפליקציות חניה וניווט אחרות. היתרון הגדול של פולי הוא באפשרות שלה לסייע לנהג למצוא חניה ברחוב. במידה ויבחר לחפש חניה, פולי תציע למשתמש מסלול נהיגה שימקסם את הסיכוי שלו לאתר חניה ברחובות השונים - במקום לנהוג במעגלים ללא כיוון ברור.

המשתמש יכול להגדיר את הפרמטרים בחיפוש אחר חניה, כגון מרחק מקסימלי מהיעד וזמן. כמו כן, פולי תתריע בפני המשתמש כאשר ינסה לחנות בחניה באזור ללא חניה או בזמן החניה אסורה, כאשר ספארק מיפתה את רחובות תל אביב לפי שלטי החניה. האפליקציה גם תזכור היכן המשתמש חנה ותאפשר לו לנווט בחזרה ברגל, וכן תאפשר למשתמש לשלם על מקום החניה בלחיצת כפתור.

האפליקציה הושקה כפילוט ראשוני ל-5,000 נהגים בתל אביב בתחילת פברואר. לפי ספארק, השימוש בפולי מגדיל את הסיכוי למצוא חניה ב-70% ומפחית את הזמן המבוזבז בחיפוש חניה ב-50%. נכון לרגע זה, פולי עובדת בתל אביב בלבד אבל החברה מתכוונת לגייס בקרוב כספים נוספים על מנת להרחיב את התמיכה בערים נוספות בארץ ובעולם. ספארק הוקמה ב-2012 על ידי ערן בלטר וגייסה עד כה כ-1.5 מיליון דולר מגאות השקעות וקרן טרה ונצ'רס.

איתור חניה הוא בעיה עבור משתמשים רבים ולא מעט אפליקציות מתכננות לפתור אותה באמצעות כלים שונים - ביניהן ווייז של גוגל, Here של נוקיה ואחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות