אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדלת ששברה את האינטרנט

בשולי הרשת

הדלת ששברה את האינטרנט

כאשר איש התחזוקה באוניברסיטה גרמנית בושש לבוא ולתקן דלת שבורה, הסטודנטים הביעו את מחאתם על ידי שימוש בממים משעשעים מרחבי הרשת. לאחר שהפרשה יצאה מכל שליטה, מישהו תיעד את כל לטובת האינטרנט - והפך את הסיפור לויראלי

22.03.2015, 23:36 | נמרוד צוק
בדרך כלל דלת היא רק דלת - אבל דלת מקולקלת אחת באוניברסיטת מיינץ בגרמניה הצליחה לגרום להתפרצות יוצאת דופן של ממים (ולא באינטרנט, אלא דווקא בפורמט הלא שגרתי של תמונה מודפסת על דף נייר), ובסופו של דבר הפכה גם לטרנד לוהט ברשת.

קראו עוד בכלכליסט

הסיפור התחיל לאחר שדלת שגרתית למדי באחד ממבני האוניברסיטה התקלקלה. כדי למנוע מאנשים לנסות לפתוח אותה בכוח, הוצב לפניה לוח עץ עם שלט שהזהיר "הדלת מקולקלת. הודעה נמסרה לטכנאי". למחרת, כאשר הטכנאי טרם הגיע לתקן את הדלת, הוסיף מישהו דף מודפס נוסף, בו נכתב "גם הטכנאי מקולקל" - כנראה כביקורת על הזמן הממושך שלוקח לאחראים לתקן את הדלת.

יום אחר כך נתלתה על השלט מודעה הומוריסטית נוספת, שבה נכתב "הכל נשאר בדיוק כשהוא" - קריצה למשפט מפורסם מהגרסה הגרמנית של תוכנית הריאליטי Wife Swap. מודעה זו כנראה עוררה כנראה השראה, ובימים שלאחר מכן החלו להופיע מודעות הומוריסטיות אחרות, כמעט כולן מבוססות ממים פופולריים ברשת. כל המודעות האלו הודפסו ונתלו על הלוח להנאת כולם  - מלבד אולי מי שבאמת היה צריך לעבור דרך דלת, או הטכנאי שבושש לבוא, או אולי מי שהיה אמור לדאוג לכך שהטכנאי יגיע.

אתה לא יכול פשוט להתעלם מכתבה על ממים אתה לא יכול פשוט להתעלם מכתבה על ממים אתה לא יכול פשוט להתעלם מכתבה על ממים

בין הואריאציות המוצלחות על ממים מוכרים היתה למשל גרסה למם "אני אמצא אותך ואהרוג אותך" של ליאם ניסן עם הכיתוב "אני אמצא אותך ואגרום לך לתקן את הדלת", או גרסה של המם "אתה לא יכול פשוט ללכת לתוך מורדור" כאשר המשפט הידוע של בורומיר משר הטבעות הוחלף ל"אתה לא יכול פשוט להודיע לטכנאי".

הימים המשיכו לחלוף, הטכנאי בושש להגיע, והממים המשיכו להתרבות כשהם מכסים את הדלת, החלון שלידה וקירות החדר - עד שיום אחד, באישון לילה, מישהו פשוט הסיר את כולם. ולא תיקן את הדלת. המהלך הזה יצר תפנית בפרשה, ומאותה נקודה חדלו הממים לעסוק בדלת עצמה, והחלו לעסוק בהחלטה של אותו גורם עלום להסיר את כל הממים. זה אף הגיע לשלב המטא המופתי של "אתה לא פשוט יכול להסיר את כל הממים".

הנהלת האוניברסיטה, שהבינה שלא תצליח לנצח במלחמה, פרסמה הודעה רשמית בטוויטר בה הודתה ליוצרי הממים על היצירתיות אבל הסבירה כי נאלצה להסיר את הממים המודפסים בשל תקנות כיבוי האש במוסד. הודעה זו זיכתה אותה בשורה של מגיבים שתהו האם הדלת שאינה נפתחת איננה גם היא הפרה של תקנות כיבוי האש. 

שלט נוסף מטעם ההנהלה שהודבק על הדלת, בה הוסבר שהטכנאי מחכה למשלוח של חלק חילוף נדיר כלשהו כדי לתקן את הדלת, הוביל למתקפת ממים נוספת - שנמשכה עד לסיום המרגש כאשר הטכנאי, לתדהמת כל הנוגעים בדבר, הגיע למקום ותיקן את הדלת. כנראה על גבי נשרי ענק. כל השתלשלות הדברים תועדה בסרטון וידאו שהועלה ליוטיוב קרוב לחצי מיליון צפיות - כפי הנראה סרטון תיקון הדלת הפופולרי ביותר אי פעם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות