אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יותר קומות ופחות חניה בקניון אילון צילום: שאול גולן

יותר קומות ופחות חניה בקניון אילון

הקומה החדשה בקניון מגבירה את המצוקה, ועזריאלי לא פעלה להוספת מקומות חניה

23.03.2015, 09:16 | אורנה יפת

קבוצת עזריאלי השיקה החודש את הקומה השנייה בקניון אילון ברוב פאר והדר, ומנכ"ל קניוני עזריאלי ארנון תורן הכריז בעת ההשקה: "אני חושב שהמבקרים יגבירו את הביקורים שלהם". נראה כי הנבואה התגשמה, אך גררה תלונות מצד המבקרים בקניון על מצוקת חניה. גם בעבר היה קשה למצוא מקומות חניה בשעות העומס, וכעת הבעיה התעצמה.

עזריאלי השקיעה בבניית הקומה החדשה 200 מיליון שקל, והיא כוללת 25 חנויות שמהוות תוספת של 10,000 מ"ר לקניון. שטחו הכולל של הקניון הוא 30 אלף מ"ר כעת. עד כה פדה קניון אילון 650 מיליון שקל בשנה, וכעת מצפים בקבוצה להגיע לפדיונות של מיליארד שקל בשנה. אלא שעלייה בפדיונות מגיעה עם עלייה במספר המבקרים, וכאן הבעיה: בעזריאלי לא פעלו ליצירת מקומות חניה נוספים מאז נפתחה הקומה החדשה.

קניון אילון, צילום: שאול גולן קניון אילון | צילום: שאול גולן קניון אילון, צילום: שאול גולן

שטח החניה בבעלות עיריית רמת גן ומשמש לא רק את מבקרי הקניון, אלא גם מתחמים סמוכים. על פי נתוני העירייה, החניון סביב הקניון ואצטדיון הכדורגל כולל 1,800 מקומות. בקבוצת עזריאלי טוענים כי מדובר ב־2,400 מקומות, אך מספר זה, לטענת גורמים בעירייה, מתייחס לחניונים חיצוניים בסביבת הקניון ולא רק לחניה שסמוכה לקניון.

בניית חניון תת־קרקעי יכולה היתה לעזור למבקרים, אך בעירייה טוענים כי לא הוגשה בקשה כזו מצד עזריאלי ומוסיפים כי יועץ התנועה בפרויקט קבע שאין צורך בתוספת מקומות חניה.

מעיריית רמת גן נמסר: "בשנת 2008 הגישה הנהלת הקניון תב"ע לתוספת זכויות שכללה גם מבנה לחניה עילית. תוכנית זו אושרה בוועדה המקומית, אבל נדחתה בוועדה המחוזית. בספטמבר 2013 אישר מהנדס העיר הקודם את היתר הבנייה של הקומה השנייה בקניון אילון בהתאם לחוות דעת של יועץ התנועה של הפרויקט, שקבעה כי אין צורך בתוספת מקומות חניה באזור. העירייה תעודד את הקמתו של חניון תת־קרקעי בקניון אילון".

מהנהלת עזריאלי נמבר בתגובה: "קבוצת עזריאלי פועלת בשיתוף פעולה מלא עם עיריית רמת גן בכל התחומים וכן בנושא החניה סביב קניון אילון, והכל במסגרת האפשרויות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות