אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההאקרים ניצחו: אמזון תאפס את סיסמאות משתמשי Twitch

ההאקרים ניצחו: אמזון תאפס את סיסמאות משתמשי Twitch

שירות הסטרימינג שממוקד בתחום משחקי הווידאו נפרץ והתוקפים הצליחו להשיג גישה למידע רגיש כנתוני אשראי. כדי למנוע נזקים נוספים, הוחלט לאפס את הסיסמאות של כל עשרות מיליוני המשתמשים בשירות

24.03.2015, 10:54 | הראל עילם

Twitch, שירות הסטרימינג הפופולרי הממוקד בקהילת הגיימינג, אותו רכשה אמזון  בשנה שעברה ב-970 מיליון דולר, נפרץ. החברה הודיעה כי יתכן שארעה גישה למידע פרטי של המשתמשים והחליטה לאפס את הסיסמאות של כל הגולשים. מספרם נאמד ב-55 מיליון משתמשים פעילים בחודש. 

קראו עוד בכלכליסט

לא ידוע מתי ארעה הפריצה, מי עומד מאחוריה וכמה משתמשים נפגעו ממנה - אלא רק שמדובר בחלק ממסד הנתונים ומספר מצומצם יחסית של משתמשי טוויץ'. עם זאת, החברה ציינה כי  יתכן שההאקרים קיבלו גישה למידע כגון שם פרטי, תאריך לידה, כתובת מגורים, כתובת IP אחרונה, ארבע ספרות אחרונות בכרטיס האשראי ותוקף, וגם כתובת מייל של המשתמשים שנפגעו. החברה ציינה כי היא תפנה למשתמשים האמורים ותזהיר אותם באופן אישי. לא נגרם נזק למשתמשי שירותי אמזון האחרים.

הנפגעים: ציבור הגיימרים שמשתמש בטוויץ הנפגעים: ציבור הגיימרים שמשתמש בטוויץ' הנפגעים: ציבור הגיימרים שמשתמש בטוויץ

כל משתמש רשום שיתחבר כעת לטוויץ' מחדש יתבקש להחליף את הסיסמה בחדשה. כמו כן, כל התמשקות קיימת שיש לכם עם טוויץ' לחשבונות פייסבוק, טוויטר, יוטיוב או סטים אותחלו ותאלצו להגדיר אותם מחדש. הסיסמאות שנגנבו הן מוצפנות, כך שמי שבחר סיסמה טובה לא צריך לדאוג.

משחקים בשידור ישיר

טוויץ' מאפשרת לגיימרים לשדר באופן חי את המשחקים שלהם לעשרות מיליוני גיימרים אחרים ברחבי העולם. השירות הפך למרכז לשידור אירועי ספורט אלקטרוני, מסיבות עיתונאים של חברות משחקים ועוד. למרות שלטוויץ' יש מספר מצומצם יחסית של צופים לעומת אתרי וידאו כיוטיוב, האתר מככב בראש הרשימה בשיעור הצופים הפעילים ובזמן שהיה ממוצע. בדומה ליוטיוב, הוא גם יצר קטגוריה חדשה של ידועני-רשת שמתפרנסים מיצירת ותחזוק ערוץ גיימינג פופולרי.

אמזון רכשה את השירות ומאז החלה להרחיב את הפלטפורמה כך שתתמוך גם בקטגוריות אחרות, כגון שידור אירועי מוזיקה חיים. כשירות גיימינג, טוויץ' מותקף בתדירות גבוהה למדי וגם נפל מספר פעמים בשנה האחרונה לשעה קלה. עם זאת, זאת הפעם הראשונה מאז רכישת אמזון שהשירות נפרץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות