אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IBI על סאמיט: "מוצר נדיר בסביבת ריבית אפסית"

IBI על סאמיט: "מוצר נדיר בסביבת ריבית אפסית"

חברת הנדל"ן הפועלת בעיקר בגרמניה סיימה את שנת 2014 עם עלייה של 8% ב-NOI וזינוק של 138% ב-FFO. מניית סאמיט טיפסה ב-30% בשנה האחרונה. שי עזר מ-IBI: "היא עדיין זולה יותר מהמתחרות"

24.03.2015, 19:49 | אורן פרוינד

שי עזר, אנליסט הנדל"ן של IBI בית השקעות, התייחס היום בחיוב לתוצאות הכספיות שפרסמה סאמיט, חברת הנדל"ן של זוהר לוי, שנהנית לאחרונה מהתנופה בשוק הנדל"ן המסחרי בגרמניה. סאמיט דיווחה היום על עלייה של 8% ב-NOI ל-222 מיליון שקל ועל עלייה מרשימה של 138% ב-FFO לשנת 2014.  

קראו עוד בכלכליסט

"למרות שהמנייה עלתה ב 30% במהלך השנה האחרונה היא עדיין זולה יותר משמעותית ממתחרותיה בגרמניה" הסביר עזר. "המרווח הגבוה בין תשואת הנכסים הממוצעת שלה ( 8% ) לבין עלות החוב ( 3.6%) בשילוב עם תמחור נוח, מאפשר לחברה לספק למשקיעים תשואת FFO דו ספרתית, מוצר מאוד נדיר ומבוקש בסביבת הריביות האפסיות ואף השליליות בארץ ובעולם".

עזר הסביר כי " סאמיט מסכמת שנה מוצלחת כאשר האירועים המרכזיים הם הנפקת סאמיט גרמניה בבורסת לונדון והשלמת רכישת פורטפוליו וולנטיין. בנוסף החברה סגרה את הסוואפים לקיבוע הריבית שלה והמשמעות היא הוזלה משמעותית של הוצאות המימון וגידול משמעותי ב FFO שיבוא לידי ביטוי ברבעונים הבאים.

סאמיט היא חברת נדל"ן מסחרי הפועלת בישראל ובעיקר בשוק בגרמניה החל משנת 2004. נכון להיום החברה מחזיקה 113 נכסים מניבים בגרמניה ובישראל בשווי של כ- 3.2 מיליארד שקל ובשטח להשכרה כולל של כ- 800 אלף מ"ר.

שי עזר IBI שי עזר IBI שי עזר IBI

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות