אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית מזון חדשה נולדה: קראפט והיינץ מתמזגות בעסקת ענק צילום: בלומברג

ענקית מזון חדשה נולדה: קראפט והיינץ מתמזגות בעסקת ענק

היינץ הציעה לקראפט להתמזג לענקית מזון אחת - תמורת 10 מיליארד דולר במזומן ו-49% ממניות החברה הממוזגת. מניית קראפט מזנקת ב-15.8% במסחר המוקדם בוול סטריט

25.03.2015, 12:14 | שירות כלכליסט

מיזוג ענק בעסקי המזון העולמי. קראפט תתמזג עם היינץ כדי ליצור ענקית מזון חדשה עם מכירות מאוחדות של 28 מיליארד דולר בשנה. אחרי המיזוג בעלי המניות של היינץ יחזיקו ב-51% מהחברה הממוזגת, ואילו בעלי המניות של קראפט יחזיקו ב-49% הנותרים.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות העסקה - שהוצעה לקראפט על ידי היינץ, והתקבלה פה אחד בשתי החברות - יקבלו בעלי המניות של קראפט דיבידנד מיוחד של 16.5 דולר למניה, שימומן על ידי בעלי המניות בהיינץ, ברקשייר האת'ווי וקרן 3G קפיטל (שמחזיקים כל אחד 50% מהיינץ), שיישלמו 10 מיליארד דולר לבעלי המניות של קראפט. פרט לדיבידנד, התשלום לבעלי מניות קראפט יהיה במניות. 

מיזוג בין החברות ייצור ענקית מזון גלובלית חדשה עם פורטפוליו אדיר של מותגי מזון. קראפט למשל מייצרת את גבינת פילדלפיה ועוגיות אוראו - אך גם שורה רשל מותגים אמריקאיים אייקוניים כמו מאק אנד צ'יז, קול אייד ונוספים. היינץ ידועה קודם כל בגלל הקטשופ שלה, אך מייצרת עוד מגוון רחב של מוצרי מזון.

הידיעה על העסקה האפשרית הגיעה בעת סגירת המסחר אתמול בניו יורק. קראפט סיימה את יום המסחר ב-61.33 דולר למניה, מה שמציב את שווי השוק שלה ב-36 מיליארד דולר. במסחר המאוחר זינקו מניותיה של קראפט ב-16%.

3G קפיטל חברה לברקשייר הת'אווי של וורן באפט ב-2013 לשם רכישתה של היינץ תמורת 23 מיליארד דולר. קרן ההשקעות רכשה גם את ברגר קינג ב-2010, ולאחרונה עשתה כותרות כאשר ניהלה את רכישתה של רשת Tim Hortons הקנדית על-ידי היינץ. באפט סיפק גם את המימון לעסקת ברגר קינג, למרות שברקשייר לא לקחה על עצמה תפקיד ניהולי בחברה המאוחדת.

בשנה שעברה נפל הרווח הנקי של קראפט ב-62% למעט יותר מ-1 מיליארד דולר. כמו כן רשמה החברה גידול מועט בלבד בהכנסות. רק בשבוע שעבר ביצעה קראפט ריקול ל-240 אלף קופסאות של מקרוני וגבינה בשל פיסות מתכת שנמצאו במספר קופסאות.

וורן באפט , צילום: בלומברג וורן באפט | צילום: בלומברג וורן באפט , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות