אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליצמן וגפני סיכמו עם נתניהו: יקבלו את תפקידי סגן שר הבריאות ויו"ר ועדת הכספים צילום: אלכס קולומויסקי

ליצמן וגפני סיכמו עם נתניהו: יקבלו את תפקידי סגן שר הבריאות ויו"ר ועדת הכספים

רה"מ נפגש עם ראשי יהדות התורה ונענה עקרונית לדרישותיהם המרכזיות. עוד עלו דרישות הח"כים להעלאת קצבאות הילדים בחזרה, החייאת רפורמת הסיעוד וביטול מע"מ על תרופות מצילות חיים

25.03.2015, 13:46 | רוני זינגר
ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם ראשי יהדות התורה יעקב ליצמן ומשה גפני והסכים איתם באופן עקרוני על כך שיקבלו לידיהם את תפקידי סגן שר הבריאות ויו"ר ועדת הכספים. שני חברי הכנסת הביעו למעשה בפגישה את דרישתם לשני תפקידים אלה, וכאמור שמעו מנתניהו כי הוא רואה איתם עין בעין את דרישותיהם.

נתניהו אמר עוד לחברי הכנסת כי הוא רואה בהם "שותפים נאמנים" לממשלה בראשותו, זאת כפי שהיה בקדנציה אחת לפני הממשלה האחרונה. נתניהו אמר לחברי הכנסת החרדיים כי "עבדנו יחד בשת"פ הדוק וכך גם הייתי רוצה שיקרה בממשלה הבאה".

הפגישה היתה פגישת "תיאום ציפיות", אחת משורה של פגישות שעורך נתניהו ביממה האחרונה עם כל נציגי המפלגות השותפות האפשריות לממשלה שתורכב. בפגישות דנים הצדדים בקווי היסוד של הממשלה המתרקמת וכן הדרישות שיעלו. החל ממחר בבוקר (ה'), יחלו צוותי המשא ומתן הקואליציוניים של כלל המפלגות לדון לעומק עם הצוות של הליכוד באשר להסכמות על הצטרפות לממשלה. הדיונים יתקיימו באופן מרתוני באחד מחדרי הכנסת שהוכנו לעניין.

משה גפני. נתניהו רואה בחרדים "שותפים נאמנים" משה גפני. נתניהו רואה בחרדים "שותפים נאמנים" משה גפני. נתניהו רואה בחרדים "שותפים נאמנים"

כאמור לפגישה הבוקר הגיעו החרדים מצויידים מראש בשתי דרישותיהם העיקריות והן לקבל את סגנות משרד הבריאות וכן את יו"ר ועדת הכספים - שני תפקידים שכבר כיהנו בהם בעבר ובאופן מסורתי דורשים לקבלם. נתניהו אישר במהלך הפגישה באופן עקרוני את הדרישה.

עוד עלו דרישות הח"כים, באופו כללי, להעלאת קצבאות הילדים בחזרה, שמירה על סטטוס קוו בנושאי דת ומדינה, וכן הזכיר ח"כ ליצמן כי בכוונתו להמשיך ולקדם את מה שנעצר מאז עזב את משרת הבריאות - רפורמת הסיעוד וכן בכוונתו לקדם ביטול מע"מ על תרופות מצילות חיים.

בכך נראה כי דרישתו של משה כחלון לקבל לידיו את תפקיד יו"ר ועדת הכספים, התרחק ממנו אף יותר. אך אתמול סיכם כחלון עם נתניהו באופן עקרוני על קבלת תיק האוצר.

משה גפני אמר השבוע ל"כלכליסט" כי אינו מבין מדוע כחלון דואג: "אנחנו נעבוד בשיתוף פעולה, הוא כשר אוצר ואני בוועדת הכספים, ונקדם את אותן הרפורמות ביחד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
מי שעיניו בראשו - שיעזוב ,,,,,
לפי ההתנהלות ,,,, ומנסיון של שנים עברו - לצערי טוב פה לא יכול להיות ,,,, דרעי -= פושע מורשע חבר כנסת - מי שצריך לשמש דוגמה ,,,, ליצמן = גנב חכם ,,,,, היחידי שנוסע ברכב ממשלתי מנקר עינים , מערכת בריאות קורסת ,,,,, גפני = גנב בזכות עמצו , הכל ילך להתנחלויות , ולא לנזקקים , מי יכול ומסוגל לסבול ממשלה שכזו , העקר , המשכורת דופקת ,,, השאר לעזעזל,,,
אזרח פרייאר ,  |  26.03.15
16.
הצבעתם לפיד? אתם רוצים גפני.
כל מי שהצביע לפיד על סמך המצע שלו וההישגים שבהם הוא מתפאר- צריך ורוצה את גפני בועדת הכספים. כנסו לאתר הכנסת ותראו בעצמכם- מלבד איחוד מס לזוגות(מירי רגב יזמה והריצה- יאיר לפיד לקח קרדיט) כל שאר ההצלחות שיאיר התגאה בהן שייכות למעשה לליצמן וגפני.
הג'וקר  |  26.03.15
לכל התגובות