אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות מנסה להקים ועד ברשת המזון האורגני עדן טבע מרקט צילום: איל פישר

פרסום ראשון

ההסתדרות מנסה להקים ועד ברשת המזון האורגני עדן טבע מרקט

ועד עובדי מגה ועובדי ההסתדרות החלו לעבור בין סניפי עדן ולהחתים עובדים על טפסי הצטרפות. ראש ועד הפעולה: עובדים מתלוננים על יחס ההנהלה; רובם מועסקים בשכר מינימום

25.03.2015, 14:21 | מיקי פלד

ההסתדרות מנסה להקים ועד עובדים ברשת המזון האורגני עדן טבע מרקט. לפני שעה קלה (ד') החלו עובדים בחברה יחד עם עובדי הסתדרות וחברי ועד העובדים של מגה – רשת הקמעונאות שבשליטת אלון רבוע כחולושולטת גם בעדן - לעבור בין סניפי עדן ולהחתים עובדים על טפסי הצטרפות להסתדרות. לעדן טבע מרקט כ-20 סניפים, חלקם בתוך סניפי מגה, בהם עובדים כ-700 עובדים שההסתדרות תצטרך להשיג את החתימות של שליש מהם כדי להקים ועד עובדים.

קראו עוד בכלכליסט

לאחרונה הקימה ההסתדרות ועד פעולה של כשבעה עובדים ברשת, בראשו עומד איתם איינבינדר, שאמר ל"כלכליסט" כי "אני עובד בעדן 4 שנים. ראיתי את הצעקה של העובדים שמתלוננים על שיטת העבודה של ההנהלה מול העובד הזוטר ובלי שום קול מענה ועם דרישה להעלות שכר או תנאים סוציאליים טובים יותר. פשוט התחלתי לרחרח ולראות אם אנשים מרוצים או לא וכאשר הבנתי שהעובדים לא מרוצים ומחכים לפעולה. אז יצרתי קשר מול ההסתדרות והגיעו עוד נציגים". לדבריו, רוב העובדים מועסקים בתנאי שכר מינימום.

מנכ"ל ומייסד עדן טבע מרקט גיא פרוביזור, צילום: נמרוד גליקמן מנכ"ל ומייסד עדן טבע מרקט גיא פרוביזור | צילום: נמרוד גליקמן מנכ"ל ומייסד עדן טבע מרקט גיא פרוביזור, צילום: נמרוד גליקמן

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט" בתחילת החודש, במקביל לתכנית ההבראה המתכוננת במגה עדן טבע מעוניינת לפתוח בתוך שלוש שנים מחלקות אורגניות בתוך כ־50 סניפי הרשת בהשקעה של כ־10 מיליון שקל. אולם משמעותה של התכנית היא שהרשת, בניהולו של גיא פרוביזור לו 49% מהמניות, ויתרה למעשה על פתיחת חנויות עצמאיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות