אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוטר כוכב התוכנית "טופ גיר" של ה-BBC לאחר שהיכה מפיק

פוטר כוכב התוכנית "טופ גיר" של ה-BBC לאחר שהיכה מפיק

ג'רמי קלרקסון, שהוביל את תוכנית הרכב המצליחה ביותר בעולם, פוטר על ידי הנהלת ה-BBC לאחר שהיכה וקילל מפיק בתוכניתו שלא דאג לו לארוחת ערב ראויה

25.03.2015, 17:28 | שירות כלכליסט

הנהלת רשת הטלוויזיה הבריטית BBC הודיעה היום על פיטוריו של אחד הכוכבים הגדולים שלה, ג'רמי קלרקסון, מגיש תוכנית הרכב הפופולרית "טופ גיר". ההחלטה על פיטוריו של קלרקסון התקבלה בעקבות תקרית אלימה שבה קלרקסון תקף וקילל את אחד ממפיקי התוכנית, לאחר שזה לא דאג לו לארוחת ערב ראויה במהלך הצילומים.

לפני שבועיים, בעקבות התקרית, הושעה ג'רמי קלרקסון עד לתום בדיקת האירוע והרשת ביטלה את שידור 3 התוכניות האחרונות של העונה. החלטת ה-BBC על השעייתו של קלרקסון ועתה על פיטוריו המוחלטים, גרמה לסערה ברשתות החברתיות כשהגולשים דורשים את החזרתו.

מנכ"ל ה-BBC טוני הול, אמר כי קלרקסון חצה את הגבול. "לא יתכן שיהיו כללים מסוימים לעובדי החברה 'הפשוטים' וכללים אחרים לכוכבי הרשת. לא נסכים ששיקולים מסחריים או שיקולים של יחסי ציבור יכתיבו את כללי ההתנהגות ברשת".

ג ג'רמי קלרקסון, כוב "טופ גיר". פוטר ג

טופ גיר נחשבת לאחת התוכניות הרווחיות ביותר של ה-BBC. היא שודרה במשך 21 עונות רצופות ובכל תכנית יש לה בבריטניה כ-4.2 מיליון צפיות. הפרק הפותח של העונה הנוכחית שודר בו זמנית ב-55 מדינות ברחבי העולם. DVD של הסדרה הוא הנמכר ביותר בבריטניה לשנת 2013.

הסדרה תרמה להצלחתה הבין-לאומית של רשת ה-BBC – ב-2014 רשמה הרשת עלייה של 10.8% ברווחים ל-279.1 מיליון ליש"ט, לעומת השנה הקודמת.

לאור נתונים אלו, החלטה על פיטוריו של קלרקסון עלולה לעלות לרשת ביוקר. אולם אף על פי כן, לאחר התקרית האחרונה הזהיר ראש חטיבת הטלוויזיה של הרשת דני כהן את קלרקסון: "אין אדם אחד הגדול מה-BBC".

 

מנכ"ל הרשת הודיע כי יפעל לחידוש התוכנית בשנת 2016, הגם שהודה כי תהיה זו משימה לא פשוטה למצוא מחליף ראוי לקלרקסון שבנה את התוכנית על פי דמותו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות