אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסגר תיק החקירה נגד פרדי ועודד רובינסון בפרשת "השיש הרומני" צילום: אוראל כהן

נסגר תיק החקירה נגד פרדי ועודד רובינסון בפרשת "השיש הרומני"

בעל השליטה לשעבר במילומור ובנו, נחקרו בחשד שמכרו שיש במחירים מנופחים מחברה פרטית שבבעלותם לחברה הציבורית. התיק נסגר מחוסר ראיות. נגד פרדי רובינסון מתנהל בימים משפט על משיכות כספים אסורות של מיליוני שקלים מחברת שחר המילניום למילומור

25.03.2015, 17:54 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

מחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), סגרה לאחרונה מחוסר ראיות את תיק החקירה נגד איש העסקים פרדי רובינסון ובנו עודד בפרשת "השיש הרומני". החקירה נפתחה בשנת 2008, בעת שרובינסון היה בעל השליטה בחברת מילומור שנסחרה בבורסה של ת"א.

קראו עוד בכלכליסט

על פי החשד, בסוף 2004 ביצעה חברה בת של מילומור בשם רסידו תעשיות, שנוהלה על ידי עודד רובינסון, עסקת בעלי עניין עם חברת רומברל הרומנית, שהיא חברה פרטית בבעלות פרדי רובנינסון. זאת לשם רכישת שיש בסכום של 2.2 מיליון יורו. סכום זה, כך חשדה רשות ני"ע, היה גבוה פי 2 ממחיר השוק של השיש.

עו"ד ירון ליפשס , צילום: עמית שעל עו"ד ירון ליפשס | צילום: עמית שעל עו"ד ירון ליפשס , צילום: עמית שעל

נגד רובינסון, שמיוצג על ידי עו"ד ירון ליפשס ממשרד כספי ושות', הוגש לאחרונה כתב אישום על פרשה אחרת שהתפצלה מחקירת פרשת השיש.

על פי כתב האישום, שדיוני ההוכחות בו יחלו ביום ראשון, בין השנים 2008-2005 בוצעו בהוראתו של רובינסון משיכות כספים אסורות של מיליוני שקלים מחברת הבת שחר המילניום למילומור. המשיכות בוצעו ללא תמורה וללא בטחונות כדי לספק מימון זמני למילומור, ושלא לשם קידום מטרותיה של שחר.

על פי הנטען, משיכות הכספים האסורות היו בניגוד להתחייבויותיה של שחר לפי תשקיף הנפקת האג"ח שפרסמה ב-2004. עוד נטען שלמרות שדובר בעסקאות בין חברה לבעל שליטה בה, לא אושרו משיכות הכספים על ידי דירקטוריון שחר, ועדת הביקורת של החברה והאסיפה הכללית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
עורך דין הצמרת ירון ליפשס
אני מכיר את הבחור מהכרות אישית עוד מתקופתו שאבד בפרקליטות כל מטרתו היתה לזכות בתיקים ללא קשר לאמת ולא רק שלו גם של כל הקולגות שלו הנצחון היה חשוב להם אישית אבל המדינה הפסידה כי בהרבה מקרים נגרם עוול לאזרח ומה חשבתם האזרח פראייר האזרח גרם נזק פי 100 למדינה בשיטת יחס גורר יחס פה זה דוגמא קלאסית איך ישנם הוכחות אבל קשרים של פרקליט סוגרים תיק הוא עדין בן בית בפרקליטות אני אומר לכם פרדי עשה מה שעשה אבל ברשות ובפרקליטות לא מבינים בשיש ובהרבה נושאים אחרים הם צריכים שיהיה להם בכל נושא מומחה שהיה בצד השני אתם הבנתם את זה שבת שלום
החצ והקשת , תל אביב  |  28.03.15
9.
אבי- אחד שממציא !!!!
אדון אבי היקר, חיפשתי טוב טוב ולא מצאתי.... אולי כדאי שאתה תלמד לעשות את השיעורי בית שלך יותר טוב ואז תגלה שפרדי הוא איש ישר והגון, אולי בין היחידים שאני מכירה במדינת ישראל, שכבר 5 שנים נלחם בשביל להחזיר את כל החוב לנושים בלי לעשות שום קיצורי דרך ובלי ״תספורות״ הידועות לכולם בשוק ההון הישראלי.... הטעות היחידה זה שפרדי אולי הכיר אנשים נמוכים כמוך שבמקום לפרגן לו, להצלחה שלו ולטוב לבו ממציאים עליו עלילות.... חבל !!!!
אלינור  |  27.03.15
8.
שיש חרה?
איציק! אתה כל כך מבין בשיש שהצלחת לדעת איזה שיש נמכר ברומניה ממקום מושבך בתל אביב,רסידו מוכר שיש איכותי ברמה אחת מהגבוהות שיש כך לקביעתך מה רמת השיש תבדוק את עצמך. אדון אבי היקר! אני לא יודע מהם אמות המידה שלך לקביעת מי זה מה,לתגובתך הנמוכה אני רק רוצה להגיד לך שפרדי הוא בין היחידים שעמד ישר כשהעסקים נפלו ,מכר רכוש כדי לשלם לבעלי האגח בלי תספורות של 99% ובלי הרבה דיבורים. גם אם יש לך מה להגיד על מישהו דבר מה תבדוק את העובדות ,לדבר מהבטן ומתוך תסכולים כאלה ואחרים זה הכי קל!
dan , מרכז  |  26.03.15
לכל התגובות