אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחאת הורים חדשה: הברבי המדברת "מסוכנת ומפחידה"

מחאת הורים חדשה: הברבי המדברת "מסוכנת ומפחידה"

הבובה החדשה, שפותחה כדי לאושש את מכירות ברבי, הפכה מטרה להתנגחות מצד פעילים למען ילדים. הטענה: היא עלולה לפגוע בפרטיותם

25.03.2015, 19:56 | בלומברג

בובת הלו ברבי החדשה של מאטל, שצפויה להגיע לחנויות רק בנובמבר 2015, כבר הפכה מטרה להתנגחות מצד אחת המבקרות הבולטות ביותר של תעשיית הצעצועים.

הבובה, שמסוגלת לנהל שיחה עם הילדים ואמורה היתה לאושש את מכירות בובות ברבי, נחשפה ביריד הצעצועים בניו יורק בחודש שעבר. סוזן לין, פעילה שהובילה בהצלחה קמפיין נגד קלטות בייבי איינשטיין ובובות פוסיקט החושניות, בחרה כעת כמטרה את הלו ברבי. לטענתה, התוכנה של הבובה לזיהוי דיבור והחיבור שלה לאינטרנט יפגעו בפרטיות הילדים. מלבד זאת, טוענת לין, הבובה פשוט מפחידה.

הברבי המדברת הברבי המדברת הברבי המדברת

מאטל השיקה את הבובה החדשה לאחר שמחקר שערכה הראה כי ילדות רוצות יותר מכל לקיים שיחה עם הברבי שלהן.

מאטל בהחלט זקוקה למוצר להיט חדש. מכירות הברבי, שמהוות כ־15% מכלל הכנסותיה, צנחו ב־16% למיליארד דולר ב־2014. הבובה, שכבר מלאו לה 56 שנה, חשופה לביקורת בלתי פוסקת בגלל ממדי גופה הלא מציאותיים ששולחים מסר מסוכן לילדות. אם הלו ברבי תצליח, היא עשויה לשקם את הכנסות מאטל, בעיקר משום שתימכר ב־75 דולר, פי ארבעה ממחיר ברבי רגילה.

"ילדים שישתמשו בהלו ברבי לא ידברו רק עם בובה, אלא גם עם צעצוע של תאגיד שהאינטרס היחיד שלו הוא פיננסי", הזהירה לין. "זה מפחיד וזה מסכן את הילדים ואת משפחותיהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ל-2. FACEPALM. פשוט FACEPALM.
אתה טועה מכל כך הרבה בחינות (טכנולוגיות) שהצלחת לשתק את הטוקביסט שבי והוא עומד הלום. הדבר הכי פשוט שאתפס לגביו הוא עניין האנונימיות. אין דבר כזה אנונימיות כשאתה משתמש במדיה דיגיטלית! פשוט אין. זוהי בעיה חמורה שצריך לעבוד עליה, אבל כרגע יש אין ספור אפיקים שבהם ניתן לזהות את המשתמש. התסריט הכי אלמנטרי שעולה לי בראש- הברבי של הילדה שלך שולחת הקלטות של מה שקורה בבית שלך לחברה X דרך הראוטר שלך שכתובתו Y. אתה חוזר בערב ונכנס לאתר גדול כלשהו Z שם אתה מגיב דרך חשבון הפייסבוק שלך. לאותה חברה X יש הסכם עם חברה לכריית מידע שמשתילה עוגיות במליוני אתרים ואתר Z בכללם. הליך מהיר מאוד יעשה קישור בין כתובת הIP שלך לחשבון הפייסבוק (במיוחד אם הגבת ביותר מאתר אחד) ו-בבקשה, לחברה X יש את הIP של Y ומקבלת את חשבון הפייסבוק שמשויך לאותה כתובת מחברת צד שלישי. זה סתם משהו שזרקתי בכמה שניות. כדי להרחיב בצורהמלאה יש צורך במגילה שגם אין לי כוח לחבר וגם לא מתאימה לטוקבק. זו לא סתם חדירה לפרטיות, זו האימא והסבתא רבא שלה גם כן.
25.03.15
1.
נראה לי צעצוע מגניב לילדות
בטח המחיר בארץ יהיה לפחות כפול. אבל במחיר של 300 שקל שבטח יהיה אפשר להשיג ברכישה דרך האינטרנט זה נראה מחיר לא רע בכלל בשביל צעצוע כזה. הטענה של חדירה לפרטיות זה שטות שנובעת או מבורות או מאינטרס משום שהבובה והילדה נשארים אנונימיים. אלא אם כן מישהו חושש שהבובה תתחיל לשאול את הילדה איך קוראים לה ואיפה היא גרה. האמת שמי שאולי צריך לפחד זה הורים שמתעללים בבנות שלהם וקונים להם בובה בתור פיצוי. כי אפשר בהחלט לדאוג שהבובה תדובב את הילדה ותגלה האם היא עוברת התעללות מינית או אחרת ועל ידי מי. נניח שיחה כזו : " ברבי כואב לי. --- --- למה כואב לך חמודה --- --- כי אבא עשה לי ככה וככה ---- " הבנתם את הרעיון ?
25.03.15