אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלילה בשעה 2:00 ייכנס לתוקפו שעון הקיץ בישראל צילום: shutterstock

הלילה בשעה 2:00 ייכנס לתוקפו שעון הקיץ בישראל

החלת שעון הקיץ תרמה לחיסכון מצטבר של כ-100 מיליון שקלים בשנתיים האחרונות, שנובע בעיקרו מהפעלת שעון הקיץ במהלך חודש אוקטובר

26.03.2015, 12:17 | שירות כלכליסט

מדריך כלכליסט כך תעברו לשעון קיץ ללא שיבושים בסמארטפון תקלות המעבר לשעון החורף והקיץ של השנים האחרונות בסמארטפונים נגרמו עקב שינויים של הרגע האחרון בתאריכי המעבר. השנה הכל אמור לפעול כשורה, אך מי שרוצה להבטיח זאת מוזמן לבדוק את הגדרות השעה והתאריך במכשיר רפאל קאהאן, תגובה אחתלכתבה המלאה

הלילה בשעה 2:00 ייכנס לתוקפו שעון הקיץ בישראל. בשעה זו יש להזיז את המחוגים קדימה לשעה 3:00. עפ"י נתוני משרד האנרגיה, בשנתיים האחרונות חסך שעון הקיץ למשק יותר מ-100 מיליון שקל.

על פי הנתונים שעובדו באגף שימור אנרגיה במשרד, החלת שעון הקיץ בשנה החולפת חסכה למשק כ-85 מיליון קוט"ש, הנאמדים בכ-50 מיליון שקל.

בשנת 2014 הוחל שעון הקיץ למשך 210 ימים, וזו הייתה השנה השנייה ברציפות שהוא מופעל במתכונת ארוכה. על פי האומדנים שערך המשרד, החלת שעון הקיץ תרמה לחיסכון מצטבר כאמור של כ-100 מיליון שקלים בשנתיים האחרונות, שנובע בעיקרו מהפעלת שעון הקיץ במהלך חודש אוקטובר. ניצול האור הטבעי בחודש זה, שחל בעונת מעבר, משמעותי יותר עבור ההתאמה בין שעות הפעילות של המשק לשעות היום, והוא מפחית במידה ניכרת את הוצאות האנרגיה בשעות הפעילות. הנתונים מאוקטובר לבדו מצביעים על חיסכון של כ-41 מיליון קוט"ש, שמהווים כמעט 50% מסך החיסכון בתקופה שבה הופעל שעון הקיץ, ונאמדים בכ-25 מיליון שקל למשק כולו. 

אילוסטרציה, צילום: shuterstock אילוסטרציה | צילום: shuterstock אילוסטרציה, צילום: shuterstock

בדיקת פוטנציאל החיסכון באנרגיה חשמלית כתוצאה מהפעלת שעון קיץ, מבוססת על שני סקרים שנערכו במעבדה לסטטיסטיקה של הטכניון, והם משקללים את כמות האור, את הטמפרטורה ומעלות החימום והקירור בשעה נתונה ואת זמני זריחת השמש. בנוסף, מודל החישוב משקלל גם את מספר ימי השבת והחג החלים בכל חודש, שכן החיסכון בצריכת האנרגיה לשימוש ביתי בימים אלה גבוה לעומת החיסכון בימי חול, בהם המשק פעיל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות