אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות תלונות הסטודנטים לראיית חשבון: 81.4% מהנבחנים עברו את הבחינה צילום: אי פי אי

למרות תלונות הסטודנטים לראיית חשבון: 81.4% מהנבחנים עברו את הבחינה

משגיחי הבחינה במועד דצמבר אסרו על הנבחנים לצאת לשירותים לאחר שעלה חשד כי היא הודלפה דרך הוואטס אפ. בעקבות פניות סטודנטים החליטה מועצת רואי החשבון לבדוק את המבחן בשני אופנים ולהתחשב בתוצאה הגבוהה מביניהם

26.03.2015, 14:15 | עמרי מילמן

מועצת רואי החשבון פרסמה היום את תוצאות המבחנים של מועד הסתיו. מועד זה היה מושא למחלוקת בין הסטודנטים הנבחנים לבין מועצת רואי החשבון שאחראית על הבחינות, ובראשה עומדת מנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור, לאחר שבמהלך חלקו הראשון של המבחן המדובר הודיעו משגיחי מבחני הלשכה, כי לא תתאפשר יציאה לשירותים בכל חלקו הראשון של המבחן, בעקבות חשד כי הבחינה הודלפה דרך הווטס-אפ. בעקבות ההחלטה נבחנים רבים התלוננו בפני מועצת רואי החשבון בבקשה כי יתחשבו בפגיעה שנעשתה להם בעת חישוב הציונים.

לאחר הבחינה, התקבלו במועצת רואי החשבון פניות מנבחנים, לפיהן ההגבלה שהוטלה במהלך חלק א' של הבחינה, פגעה ביכולתם להתרכז. בעקבות הפניות החליטה המועצה "לפנים משורת הדין ומתוך רצון להטיב עם הנבחנים" כל בחינה נבדקה בשני אופנים: פעם אחת, ציון הבחינה יקבע כאשר מובאות בחשבון כל חמש שאלות הבחינה, ופעם שנייה ציון הבחינה יקבע כאשר מובאות בחשבון רק ארבע השאלות (1 + 3+ 4 +5). כאשר בסופו של דבר ציון הבחינה שנקבע הוא התוצאה הגבוהה יותר שתתקבל באחת משתי דרכי החישוב.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

החלטה זו לא סיפקה נבחנים רבים שעתרו לגביה בעזרת עו"ד יניב לנקרי ממשרד לנקרי ושות' לבית המשפט לעניינים מנהליים. כאמור, בסופו של דבר את הבחינה עברו 81.4% שהם 1,300 מתוך 1,600 נבחנים, נתון גבוה יחסית ביחס למועדים קודמים בהם נע שיעור ההצלחה בין 65-75%.

עו"ד אמי פלמור, מנכ"לית משרד המשפטים ויו"ר מועצת רואי החשבון: "תוצאות הבחינה מוכיחות כי החלטת המועצה לפעול כבית הילל ולבדוק את הבחינה בשני אופנים היטיבה עם הנבחנים. שמחתי לראות את נתוני המעבר הגבוהים. עם גילוי הדלפת חלקה הראשון של הבחינה, מועצת רואי החשבון השכילה לשמור על טוהר הבחינה ומחוייבותה לאיכות המקצוע תוך הבנה את קשיי הנבחנים בנסיבות שנוצרו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות