אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנשים הפסידו: קרן קליינר פרקינס ניצחה בתביעת המיליונים נגדה על אפליית עובדות

הנשים הפסידו: קרן קליינר פרקינס ניצחה בתביעת המיליונים נגדה על אפליית עובדות

התביעה שהסעירה את תעשיית ההון סיכון בארה"ב הסתיימה בהפסד לתובעת אלן פאו, כיום עורכת האתר רדיט. חבר המושבעים דחה את טענות פאו על אווירה טעונה מבחינה מינית, ומניעת קידום והעלאה בשכר של נשים

28.03.2015, 10:54 | בלומברג

משפט האפליה המינית שהסעיר את עמק הסיליקון בשבועות האחרונים וחשף את היחס לנשים בתעשיית הון הסיכון הנשלטת על ידי גברים, הסתיים בהפסד לתובעת, אלן פאו.

במהלך המשפט בו תבעה פאו, המשמשת כיום כעורכת הראשית של האתר רדיט, את קרן הון הסיכון קליינר פרקינס קלאפילד, העידו מעל 20 עדים על היחס הלא ידידותי של הקרן כלפי נשים, אך גם הציגו את פאו כעובדת בעייתית. חבר המושבעים דחה בסופו של דבר את הטענות של פאו כי בחברה שבה עבדה במשך שבע שנים שפטו והעריכו עובדות לפי סטנדרטים מחמירים יותר.

(אילוסטרציה) (אילוסטרציה) (אילוסטרציה)

"אם בכל זאת הצלחתי לאזן את התנאים לנשים ולמיעוטים בקרנות הון סיכון, אז הקרב היה שווה את זה", הגיבה פאו לאחר הקראת פסק הדין. מקליינר פרקינס מסרו בתגובה כי החלטת המושבעים מאשרת כי הטענות של פאו היו חסרות בסיס. "אין כל ספק כי שוויון מגדרי במקום העבודה הוא נושא חשוב ביותר", נמסר מהחברה. "אנחנו נותרים מחויבים לתמיכה בנשים בתחומי ההון סיכון והטכנולוגיה, הן בתוך החברה שלנו והן בתעשייה כולה".

פאו (45), הגישה את התביעה ב-2012 בטענה שנאלצה לעבוד באווירה טעונה מבחינה מינית בחברה, שכללה ביקורת מוגברת מצד המנהלים הגברים, מניעת העלאות בשכר וקידום ובסופו של דבר פוטרה בשל היותה אישה. לדבריה, במהלך עבודתה בחברה נשים הודרו מטיסות פרטיות ואירועים באתרי סקי מכיוון שהגברים העדיפו לצפות בסרטי פורנו, כמו כן הן לא הוזמנו לארוחות ערב חשובות עם מנהלי תיקי השקעות והתעלמו מהן בפגישות. פאו תיארה תקרית שבה נשים לא הוזמנו לפגישה עם אל גור בטענה שהן "יהרסו את האווירה".

"אלן פאו העלתה את ההחזרים על ההשקעות, אך הגברים הם אלה שקודמו", טען ערך דינה של פאו, אלאן אקסלרוד בנאום הסיכום שלו. מנגד, עורכת הדין של קליינר פרקינס גרסה כי האירועים לא התרחשו או שהוצאו מהקשרם. "התביעה היא ניסיון נוסף של אלן פאו להאשים אחרים בכישלונות שלה", טענה עורכת הדין לין הרמל.

מעל עשרה עובדים בהווה ובעבר בקליינר העידו במשפט, ורובם הודו כי היה קשה לעבוד עם פאו ותיארו אותה כשקטה, כועסת וטריטוריאלית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות