אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתפקיד בוסניה: ישראל צילום: איי אף פי

בתפקיד בוסניה: ישראל

בלי תיאום וגיבוש - איזה סיכוי יש לנבחרת ישראל מול נבחרת של שחקני פרמיירליג וכוכב ריאל מדריד?

28.03.2015, 22:43 | אוריאל דסקל
בדקה ה-50, אחרי שגארת' בייל כבש את השני של וויילס, אלי גוטמן - מאמן נבחרת ישראל - נראה היה כמו מישהו שמחכה לתאונת דרכים ואין לו מה לעשות בקשר לזה. ההרחקה של איתן טיבי סיכמה היטב את ההופעה של נבחרת ישראל. אם נגד בוסניה ישראל היתה הנבחרת היוזמת, המתואמת, הבטוחה בעצמה - נגד ווילס ישראל גילמה את תפקיד בוסניה. נבחרת מבולבלת, לא מתואמת, לא יוזמת ודי חסרת חשק. ווילס נראתה מוכנה, אתלטית, מגובשת וחדה. התוצאה: 3-0 לנבחרת הטובה יותר באצטדיון העירוני בחיפה. תוצאה זהה כמו נגד בוסניה - רק שבתפקיד בוסניה - ישראל.

אפשר היה לפתור את זה אם נבחרות ישראל היו משחקות באותה שיטה, דרך וסגנון בכל הגילאים - מה שגוטמן היה רוצה לראות - אבל אם ואם, וסבתא עם גלגלים וכו'.

קראו עוד בכלכליסט

הלך התיאום

נגד בוסניה, נבחרת ישראל היתה מתואמת בזכות שחקנים שמשחקים ומכירים זה את זה שנים - וגם שיחקו מספר משחקנים רצופים במדי הנבחרת באותו הרכב פחות או יותר. גילי ורמוט, ביבראס נאתכו, ערן זהבי מכירים זה את זה היטב מהשנים בהפועל תל אביב. גם דמארי שיחק עם רוב השחקנים במועדון האדום, ואיתן טיבי, שרן ייני, טל בן חיים וזהבי מכירים זה את זה ממכבי תל אביב. השילובים ביניהם היו טבעיים ואפשרו לנבחרת לנצח את קפריסין, אנדורה וגם את בוסניה.

אבל ישראל מעולם לא ניצחה 4 משחקים רצופים במוקדמות. וכשגילי ורמוט פצוע, מחליפו ליאור רפאלוב - למרות שהוא שחקן נהדר - לא מתואם עם נאתכו וזהבי, וזה פגע בכל הזרימה. וכשדמארי, פצוע וחולה בחודשים האחרונים, לא נראה חד כמו נגד בוסניה ואופיר מרציאנו, שניצח את המשחק מול קפריסין וגם בוסניה - סופג שלישיות ורביעיות באשדוד - אז קשה לנצח.

ישראל-ווילס, צילום: איי אף פי ישראל-ווילס | צילום: איי אף פי ישראל-ווילס, צילום: איי אף פי

האתלטיות והעוצמות של וויילס מתחו והרסו את המרקם הטקטי של גוטמן. ג'ו אלן וארון ראמזי שלטו במשחק - ולייני ונאתכו לא היו תשובות. בכל זאת, אלו שחקנים של ליברפול וארסנל. ההגבהות הסתמיות של ישראל, שאפילו ייני מתאר כפעולה הכי מיותרת בכדורגל, שיחקו לרגליים - או לראשים - של בלמי הפרמיירליג של הוולשים.

בלי שחקנים ברמה הכי גבוהה - ישראל היתה צריכה להסתמך על גיבוש ותיאום. כשאלו לא בנמצא - אין סיכוי מול נבחרת של שחקני פרמיירליג וכוכב ריאל מדריד.  

גוטמן פרגן לוויילס ואמר כי חוסר תיאום לחצי שנייה הביא את השער הראשון לאורחים, וכי השחקנים היו רחוקים זה מזה. ושוב צצו הדיבורים על "חוסן מנטלי" וכו'. הוא דיבר על קטיעת "תהליך".

ועכשיו למשחק הקשה ביותר במוקדמות - נגד בלגיה עמוסת הכוכבים. האם גוטמן יצליח לשקם את ההריסות? 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות