אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוטנהאם הרוויחה 65 מיליון ליש"ט בעונת 2013/14 בזכות מכירת בייל צילום: רויטרס

טוטנהאם הרוויחה 65 מיליון ליש"ט בעונת 2013/14 בזכות מכירת בייל

ב-2013 רכשה ריאל מדריד את השחקן הוולשי תמורת 85 מיליון ליש"ט. בטוטנהאם השתמשו בכסף למימון מסע קניות בסך של 108 מיליון ליש"ט, כולל החתמות יקרות של שחקנים כמו אריק לאמלה, רוברטו סולדאדו ופאוליניו

29.03.2015, 12:36 | שירות כלכליסט

ההעברה ב-2013 של גארת' בייל לריאל מדריד במחיר שיא של 85 מיליון ליש"ט, העלתה את התוצאות הפיננסיות האחרונות של טוטנהאם.

קראו עוד בכלכליסט

הארי קיין. ההכנסות עלו, צילום: רויטרס הארי קיין. ההכנסות עלו | צילום: רויטרס הארי קיין. ההכנסות עלו, צילום: רויטרס

הספרס, שבבעלותו של המיליארדר ג'ו לואיס, רשמו זינוק ברווחים מ-1.5 מיליון ליש"ט ל-65.3 מיליון ליש"ט בשנה שעברה, זאת לאחר שמכרו את בייל הוולשי (25).

במועדון השתמשו בכסף למימון מסע קניות בגובה 108 מיליון ליש"ט שהוביל המנג'ר לשעבר אנדרה וילאש בואש, כולל החתמות יקרות של שחקנים כמו אריק לאמלה, רוברטו סולדאדו ופאוליניו.

עם זאת, דובר הקבוצה ציין כי הרכישות הללו לא נכללו בנתוני ההכנסות האחרונים. פרטים נוספים ייחשפו בחודש הבא עם פרסום התוצאות לשנה כולה.

"בתקופה הפיננסית המדוברת ההרכב עבר שינויים משמעותיים", הגיב יו"ר הקבוצה דניאל לוי. "אנחנו ממשיכים להקדיש את האנרגיות שלנו להשגת בית חדש למועדון בטוטנהאם. היה זה מתגמל לראות את ההתקדמות והצמיחה הן על המגרש והן מחוצה לו, ואנחנו מסתכלים קדימה באופטימיות מציאותית".

לפי התוצאות המתייחסות לתקופה עד ה-30 ביוני, ההכנסות, כולל מזכויות שידור ומכירת חולצות, טיפסו לשיא של 180.5 מיליון ליש"ט. לא כולל ההעברות של שחקנים והוצאות חד פעמיות אחרות, הרווח עלה מ-23.4 מיליון ליש"ט ל-36 מיליון ליש"ט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות