אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
SMS Audio BioSport: אוזניות שמקשיבות ללב שלכם

SMS Audio BioSport: אוזניות שמקשיבות ללב שלכם

אלו הן אוזניות בעלות חיישן דופק מובנה, מה שיכול להקל על חובבי כושר שלא רוצים להסתובב עם צמיד חכם או התקני מדידת דופק אחרים. ואולם, במחיר של 900 שקל היינו מצפים לקבל אוזניות בעלות איכות אודיו טובה וממשק נוח יותר

29.03.2015, 16:43 | ניצן סדן
"היי, קניתי אוזניות בתשע מאות שקל" הוא משפט שלא תשמעו הרבה אנשים אומרים. זאת, כל עוד אין בין חבריכם אודיופילים מושבעים, כאלה שכל שקל פנוי שלהם מוקצה אוטומטית לשדרוג מערכת האודיו שבסלון שלהם. אבל אוזניות ב-900 שקל בהחלט קיימות בישראל - ולא רק מתוצרת beats של אפל ודוקטור דרה.

קראו עוד בכלכליסט

הכירו את BioSport של SMS Audio, אוזניות ספורט שכוללות מערך חיישנים שפותח ביחד עם אינטל ומסוגל לנטר את הדופק שלכם תוך כדי פעילות גופנית. הרעיון פשוט מאוד: באוזן האנושית ישנו מוקד דופק כך שחיישן שניצב עליו יכול להפיק נתונים מדויקים לא פחות מרצועות החזה של חובבי הריצה או מהשעונים והצמידים החכמים למיניהם. למעשה, מי שמשתמש בצמיד כושר יוכל לוותר עליו לחלוטין לטובת האוזניות הללו.

אוזניות הביוספורט והשלט המובנה שלהן אוזניות הביוספורט והשלט המובנה שלהן אוזניות הביוספורט והשלט המובנה שלהן

עיצוב ומבנה: חגורת בטיחות בתוך האוזן

העיצוב מאוד אסתטי: חוט גומי שטוח ועמיד שמצמצם את הסיכוי שהאוזניות יהפכו לפלונטר מעיק בכיס שלכם, המוצר עמיד ברטיבות (אך לא מיועד לשחייה) ואיכות ההרכבה טובה מאוד. האוזניה עצמה מורכבת מאוזנית שנתחבת אל תוך האוזן ומקשת גומי תומכת, אשר מעגנת אותה היטב למקומה בכך שהיא נצמדת לאפרכסת האוזן. מה קיבלנו: אוזניה שלא תיפול לכם מהאוזן גם באימונים מאוד אינטנסיביים: בחנתי אותה בין היתר, באימון קרב מגע והיא לא נפלה לי מהאוזן (כן, גם כשספגתי בעיטה ללא מיגון ראש).

האוזניה יושבת היטב באוזן האוזניה יושבת היטב באוזן האוזניה יושבת היטב באוזן

היא תאחז היטב באוזן שלכם גם באימוני ריצה, מכשירים וקרוספיט. מהבחינה הזו, מדובר באחת האוזניות הטובות שבנמצא. ואולם, לא קל להתקין אותה על האוזן. כן, "להתקין" - תצטרכו להכניס את האוזנית, לסובב את גוף האוזניה קצת עד שתומך הגומי יתיישב לכם טוב באוזן וזה פחות נוח מסתם אוזניה שאפשר לתחוב לאוזן ולצאת לאימון. האוזניה נשענת אך ורק על חיבור המכשיר לפעולתה ולא זקוקה לטעינה נפרדת, על אף שהיא מכילה חיישנים שלא תמצאו באוזניות אחרות ומצריכים יותר אנרגיה. ואולם, אין היא מעמיסה משמעותית על סוללת הסמארטפון.  

תפס הגומי של האוזניה תפס הגומי של האוזניה תפס הגומי של האוזניה

ממשק: רגע, אני על שיחה או על דופק?

לאוזניות חיישן דופק שמתיישב לכם על האוזן הימנית. הוא מסוגל להפעיל יישומים אוטומטית כשהוא קולט את הדופק שלכם - למשל, את נגן המוזיקה (היישום הכי רלוונטי עבורו) ולהסתנכרן עם אפליקציית הכושר RunKeeper, אפליקציה נוחה ופופולרית למדי. אין סנכרון עם גוגל Fit או בעצם, עם אף יישום אחר (אם כי לפי דיווחים ברשת, בקרוב יוסיפו ב-SMS תמיכה גם באפליקציית MapMyFitness). מבדיקתי עלה כי מדידת הדופק מדויקת יותר מאשר בשעונים חכמים שבחנתי בעבר.

לאוזניה שלט חוטי מובנה שכולל כפתור סטנדרטי (לחיצה אחת לעצירת השיר, שתיים למעבר לשיר הבא) אך לא לחצני עוצמת שמע, משהו שאפשר למצוא גם באוזניות של 90 שקל. יש לשלט עוד מתג אחד שהוא מעט מבלבל ובורר בין שימוש באוזניה למדידת הדופק ובין שימוש סטנדרטי כאוזניה לשיחות. זה לא נוח במיוחד: אם תיכנס שיחה תוך כדי שאתם באימון, תצטרכו ללחוץ על המתג כדי לדבר.

שלט האוזניות שלט האוזניות שלט האוזניות

טכנית, אני מבין את המגבלה: החיישן נשען על אודיו ולא יוכל לקלוט את הדופק שלכם על רקע קולו של מי שהתקשר אליכם. אבל אפשר היה לפתור זאת בקלות ע"י סקריפט שמכבה את החיישן כשנכנסת שיחה אם עונים לה. בתכל'ס, זו בחירה מאוד מוזרה של מהנדסי SMS Audio שפוגמת בחוויית השימוש.

אודיו: חבטה עמומה

כאן נמדדות אוזניות היוקרה: בעוד שאוזניות סטנדרטיות לא כוללות מגברים פנימיים, רמקולים איכותיים במיוחד או כל רכיב אחר שיוצר חווית האזנה מבריקה, מוצרי הפרימיום מצדיקים בחלק מהמקרים את עלותם.

ובכן, זה לא אחד מהמקרים הללו: אוזניות ה-BioSport מפיקות צליל מדויק למדי, אך חלש ועמום בצלילים נמוכים ומטושטש בצלילים גבוהים. האוזניות נבחנו בשלושה מכשירים - של סמסונג, HTC ו-LG ואני חייב להודות שנתקלתי באיכות שמע טובה יותר באוזניות שהגיעו עם הטלפונים האמורים. אפשר לשחק קצת עם האקוולייזר של הטלפון, לנסות להתאים אותו לאוזניות - אבל גם אם התוצאה משתפרת מעט, עדיין מדובר במשהו שאי אפשר לצפות מהצרכן שיעשה בעצמו.

סיכום ואלטרנטיבות: לספורטאים בלבד

אם איכות השמע פחות חשובה לכם מהנוחות תוך כדי ריצה - ואין לכם בעיה לשלם 900 שקל על אוזניות, זהו מוצר שלא יאכזב אתכם. בערך באותה מידה שהוא יאכזב כל אחד אחר: כשקונים אוזניות שמחירן מתקרב לזה של סמארטפונים, מצפים לקבל כמה דברים. אז איכות הרכבה וסטייל יש פה - וגם גימיק מעניין. אבל מה על הדבר הבסיסי ביותר - איכות השמע? ומה על הממשק? אפילו שליטה בעוצמת השמע אין בשלט האוזניות. אני מקווה ש-SMS Audio ישקיעו קצת יותר בתכונות הבסיס וקצת פחות בגימיקים בדגמים הבאים. BioSport הן רעיון טוב שזכה לביצוע פושר ותמחור מוגזם (בארה"ב למשל עולה המוצר 150 דולר). על אף יתרונותיו, אמליץ לכם לבחור באוזניות אחרות - או פשוט לשלב בין האוזניות שקיבלתם עם הסלולרי ובין צמיד כושר בסיסי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות