אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ענק בתחום המשרדים: יבמ שכרה 7 קומות במגדל השחר בגבעתיים צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

עסקת ענק בתחום המשרדים: יבמ שכרה 7 קומות במגדל השחר בגבעתיים

החברה צפויה להעביר לבניין את החברות־הבנות שלה ולהשאיר את המטה בפתח תקווה. העסקה נחתמה מול כלל ביטוח שמחזיקה ב־20 קומות במגדל, ודמי השכירות יעמדו על כ־9.5 מיליון שקל בשנה

30.03.2015, 10:28 | דותן לוי

יבמ ישראל שכרה שבע קומות במגדל השחר בגבעתיים בשטח כולל של 10.7 אלף מ"ר, כך נודע ל"כלכליסט". כמו כן שכרה החברה 240 מקומות חניה ושטחי מחסנים. שווי העסקה הכולל עומד על שכירות של כ־9.5 מיליון שקל בשנה, המשקפים, לפי הערכות, דמי שכירות למ"ר בסכום שנע בין 60 ל־65 שקל - סכום שנחשב לגבוה במגדלי משרדים שמחוץ ללב תל אביב. ההסכם נחתם לפרק זמן של עשר שנים ושתי תקופות אופציה של חמש שנים כל אחת, והוא משקף לכלל ביטוח תשואה שנתית של יותר מ־8% על ההון שהשקיעה. תאריך האכלוס נקבע לינואר 2017.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל כלל ביטוח, איזי כהן , צילום: עמית שעל מנכ"ל כלל ביטוח, איזי כהן | צילום: עמית שעל מנכ"ל כלל ביטוח, איזי כהן , צילום: עמית שעל

במסגרת ההסכם שמרה לעצמה יבמ אופציה להגדלת היקף השטחים המושכרים בשתי קומות נוספות, לכ־14 אלף מ"ר, המהווים כמחצית משטחיה של כלל במגדל, ולשכירת 40 מקומות חניה נוספים. האופציה הנה לעשרה חודשים ממועד החתימה, ואם תמומש תעלה השכירות השנתית לכ־12 מיליון שקל.

לא מדובר בהעברה של משרדי החברה, המרוכזים בפארק אזורים בפתח תקווה. לפני כשנה חידשה יבמ את החוזה שלה עם בעלות המתחם, מליסרון וכפר מל"ל, לעשר שנים נוספות. במגדל השחר מתכוונת יבמ לרכז חברות פיתוח שבבעלותה, הפועלות כיום בכמה מתחמים שונים.

הדמיית מגדל השחר בגבעתיים, צילום: יח"צ הדמיית מגדל השחר בגבעתיים | צילום: יח"צ הדמיית מגדל השחר בגבעתיים, צילום: יח"צ

פרויקט מגדל השחר הוא יוזמה של החברות תדהר וסופרין. כלל ביטוח הצטרפה להשקעה במגדל בשלב הייזום ורכשה 20 קומות משרדים. מעבר למשרדים ושטחי מסחר בקומת הקרקע כולל המגדל, הנמצא בסמוך למתחם הבורסה ולצומת מנחם בגין וערבי נחל, גם קומות עליונות המיועדות למגורים.

ההסכם בין כלל ביטוח ליבמ התאפשר לאחר שהחברה הקבלנית המבצעת תדהר התחייבה על הקדמת לוח הזמנים של המגדל בכמעט שנה. הקדמת השלמת הבנייה תאפשר לכלל ביטוח להשלים עסקאות השכרה נוספות ולאכלס את הפרויקט בלוח זמנים מוקדם מהצפוי בעת הרכישה.

את כלל ביטוח ייצגו בעסקה עורכות הדין גילי ריזל וחן קרן ממחלקת הנדל"ן של משרד מ.פירון ושות'. אלי גואטה, מנכ"ל אמפייר נכסים, תיווך בעסקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות