אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבניין הגבוה באירופה ייבנה דווקא בכפר באלפים השוויצריים צילום: morphosi

הבניין הגבוה באירופה ייבנה דווקא בכפר באלפים השוויצריים

חברת האדריכלים האמריקאית מורפוסיס תבנה את הבניין הגבוה באירופה דווקא בוואלס שבאלפים, כפר שוויצרי מנומנם המאכלס כ־1,000 תושבים; גובהו של הבניין, שיחל לפעול כמלון ב־2019 - 381 מטר

30.03.2015, 10:29 | הראל עילם

בסוף השבוע האחרון הכריזה חברת האדריכלים האמריקאית מורפוסיס על תוכניותיה לבנות את הבניין הגבוה באירופה דווקא בוואלס שבאלפים, כפר שוויצרי מנומנם המאכלס כ־1,000 תושבים.

קראו עוד בכלכליסט

גובהו של גורד השחקים המתוכנן הוא 381 מטר, כמו בניין האמפייר סטייט בניו יורק, והרבה מעל השארד המפורסם בלונדון - המחזיק כעת בתואר הבניין הגבוה באירופה בגובה של 306 מטר - או מגדל הפדרציה הנבנה כעת במוסקבה בגובה 374 מטר. עלות ההקמה מוערכת ביותר מ־200 מיליון דולר.

אף שבנייה לגובה אופיינית למרכזים עירוניים צפופים, הבניין יוקם באזור כמעט נטול בנייה על צלע ההר, ועיצובו מזכיר רסיס זכוכית - הבניין יהיה צר במיוחד, שקוף כמעט לחלוטין, וישקף את הנוף כמראה.

הכפר ואלס שבמזרח שוויץ ממוקם בגובה 1,250 מטר מעל פני הים ומשמש כיעד סקי פופולרי. גורד השחקים שיוקם בכפר יהיה חלק ממתחם הנופש 7132. שטחו הכולל של הבניין יהיה 53 אלף מ"ר בנויים המפוזרים על פני 107 חדרים, והוא יתפקד כמלון יוקרה שכל קומה בו מכילה חדר בודד עם נוף פנורמי לכל הכיוונים. הבניין יכלול גם ספא, בריכה, מסעדות, מרכז כנסים ומצפה. האורחים יוכלו לצפות מראש הבניין בנוף מרהיב הדומה לזה הזמין מפסגות ההרים הקרובות. מחיר החדר הזול ביותר צפוי להתחיל ב־1,000 דולר ללילה.

מורפוסיס הוקמה על ידי האדריכל תום מיין, זוכה פרס פריצקר על עיצוב הבניין הפדרלי בסן פרנסיסקו. לא במפתיע, התוכנית כבר זוכה לביקורת מצד המקומיים. אם מיין והרשות המקומית יצליחו להתגבר על ההתנגדויות, המלון יתחיל לפעול כבר ב־2019.

הדמיה של המגדל. חדר בודד מוקף זכוכית בכל קומה, צילום: morphosi הדמיה של המגדל. חדר בודד מוקף זכוכית בכל קומה | צילום: morphosi הדמיה של המגדל. חדר בודד מוקף זכוכית בכל קומה, צילום: morphosi

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות