אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה תביעה ייצוגית נגד השירות המהיר של הדואר צילום: עמית שעל

אושרה תביעה ייצוגית נגד השירות המהיר של הדואר

התביעה דורשת קבלת פיצוי ללקוחות שירות דואר 24 שבפועל לא מעביר את המכתב במהלך יום עסקים אחד

29.03.2015, 22:31 | אופיר דור

בית המשפט המחוזי בירושלים אישר ביום חמישי האחרון תביעה ייצוגית נגד דואר ישראל בקשר לשירות האקספרס דואר 24. על פי תנאי השירות, על דבר דואר שנמסר בסניף עד השעה 16:00 להיות מועבר ליעדו בתוך יום עבודה אחד. אולם בפועל, ובניגוד למה שמרמז שם השירות, הדואר מחויב על ידי משרד התקשורת למסור רק 87% מהמכתבים ביום העבודה העוקב.

מגיש התביעה הייצוגית ניזאר טנוס טוען באמצעות עו"ד האני טנוס כי בניגוד לתנאי הרישיון, הדואר אינו מיידע את קהל לקוחותיו באמצעות עלונים או מסכים בסניף על שיעור המסירה שאליו הוא מחויב, כך שהלקוחות אינם יכולים לבחור באופן מושכל בין משלוח מכתב בעלות של 3.3 שקלים בדואר 24 לעלות משלוח מכתב רגיל בעלות של 2 שקלים בלבד.

דואר ישראל, צילום: אלעד גרשגורן דואר ישראל | צילום: אלעד גרשגורן דואר ישראל, צילום: אלעד גרשגורן

השופטת תמר בזק רפפורט דחתה את טענת הדואר כי הוא יוצא ידי חובתו בכך שהוא מפרסם את תקן השירות באתר האינטרנט שלו: "אין לדרוש מאדם ששולח דבר דואר לפנות אל הרשת לבירור טיב השירות המסופק. דומני כי סביר ויעיל בהרבה לדרוש מחברת הדואר כי תיידע את הצרכנים בסניפי הדואר ובעת רכישת השירות, על אודות טיבו של השירות ומגבלותיו".

הדיון בתביעה הייצוגית יחל ביולי ובמהלכו יתברר הפיצוי שיחויב הדואר לשלם ללקוחות דואר 24 החל מהשקתו ב־2005. הדואר יחויב לשלם 30 אלף שקל לתובע עבור הוצאות הבקשה ושכר טרחת עו"ד. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
כל סניפי הדואר שביקרתי בהם עמוסים ומפוצצים. תמיד אין מקום ויש
להמתין מחוץ לדואר, לא רק זה אלא שבמקום שאקבל חבילות בסניף הדואר הנמצא 2 רחובות מביתי הוחלט להעביר את החבילות של השכונה בה אני גר למרחק של 4 ק"מ כמעט ממקום מגורי. והמצחיק הוא שגם שם הכל מפוצץ והתור משתרך מחוץ לדואר.
אבנר  |  02.04.15
8.
גניבת מזומן מהמעטפה ,
אזרחים נכבדים ! הדואר בישראל כבר מזמן שכח את יעודו , הן בשרות -והן בתשובות שהם מספקים על כשלונות , לי נגנב כסף שנשלח מחו''ל לתיבת הדואר הפרטית שלי בסניף ,,,, תשובתה של האחראית,,,,,,,,,,, כולם אשמים רק לא הסניף ,,,,,,, ממש בושה - הוגשה תלונה למשטרה ,,,, שכלל לא טרחה לחזור בתשובות ,,,,, מדינה מחורפנת - המתיימרת לשלמות - בושה וכלימה !
אטזרח תמים  |  31.03.15
7.
דואר ישראל תביעה ייצוגית
התביעה אמורה להיות ביוני הקרוב כאמור. כלשון עיתון כלכליסט יחויב דואר ישראל לשלם לאזרחים 30.000 שח פיצוי בגין העדר שרות של דואר 24. שאלתי: איך אפשר לדעת מי הם האזרחים הנפגעים? במקרה זה אני בין הנפגעים ,,יותר מפעם אחת שדואר ששלחתי 24,, הגיע לאחר 78 שעות.! וכמוני עוד רבים אחרים. מהיכן לדעת מי הם הנפגעים?
דליה פרטוש , תל אביב  |  30.03.15
לכל התגובות