אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלאגן במינהל: מנהל הרשות החשוד בניגוד עניינים נעדר, והבכירים ממשיכים להתכתש צילום: נמרוד גליקמן

בלאגן במינהל: מנהל הרשות החשוד בניגוד עניינים נעדר, והבכירים ממשיכים להתכתש

סגנית הרשות, ליאורה טושינסקי יוצאת נגד היועץ המשפטי עו"ד יעקב קוינט וטוענת כי הוא ביצע "מחטף" לקידום מקורבת אליו; קוינט לא נותר חייב: "למיטב זכרוני בחירתך לתפקיד הרם, נעשתה ע"י מי שנמצא עימך ביחסים חבריים קרובים"

30.03.2015, 09:02 | אמיתי גזית

נמשך המאבק בין תומכי בנצי ליברמן ברשות מקרקעי ישראל למתנגדיו, זאת על רקע העדרו של מנהל מקרקעי ישראל אשר חשוד כי פעל בניגוד עניינים במסגרת תפקידו. כבעבר גם הפעם, בחזית ההתכתשות עומדים ליאורה טושינסקי, סגנית מנהל רשות מקרקעי ישראל ומי שנחשבת מקורבת לראש הרשות לליברמן, ועו"ד יעקב קוינט, היועץ המשפטי של רשות מקרקעי ישראל (ומי שעל פי פרסומים  סייע בחשיפת החשדות נגד ליברמן).

קראו עוד בכלכליסט

טושינסקי שלחה בשבוע שעבר מכתב לחברי ועדת המכרזים של מקרקעי ישראל ובו טענה כי קוינט ביצע מחטף כאשר העלה לאישור הוועדה את בחירתה של עו"ד שרית דנה ושותפה עו"ד שלום זינגר להיכלל במאגר היועצים החיצוניים לרשות. במכתב טוענת טושינסקי כי קוינט עשה זאת ברגעים ספורים בהן היא לא נכחה בדיון וכי הנושא לא היה על סדר היום. את המכתב פרסם העיתונאי רביב דרוקר אתמול בערב. לדברי טושינסקי קוינט צריך היה למנוע מעצמו מלהשתתף בדיון בגלל רקע מקצועי משותף שמקורו לפני שנה וחצי כשעו"ד דנה כיהנה כמשנה ליועמ"ש וממונה על קוינט.

במכתב שהגיע לידי "כלכליסט" קוינט לא נשאר חייב ועוקץ את טושיניסקי: "הרשי לי בהזדמנות זו לברך אותך לרגל שובך. חסרונך הורגש", פתח קוינט את מכתבו, תוך רמיזה להיעדרותה הארוכה של טושינסקי ששהתה חודשיים בהשתלמות בחו"ל, בתקופה בה אין מנהל לרשות. בהמשך כתב קוינט כי לו היה רוצה לעשות מחטף יכול היה לעשות זאת בתקופת היעדרותה הארוכה.

בנצי ליברמן. על פי המשטרה ישנה תשתית ראייתית להעמידו לדין, צילום: טל שחר בנצי ליברמן. על פי המשטרה ישנה תשתית ראייתית להעמידו לדין | צילום: טל שחר בנצי ליברמן. על פי המשטרה ישנה תשתית ראייתית להעמידו לדין, צילום: טל שחר

עוד הוסיף קווינט: "הטענה לפיה בוצע מחטף הינה שקרית, מקוממת ואינה משקפת את שהתנהל בדיון" הוא מוסיף. לדבריו, נושא בחירת עורכי הדין נכלל בסדר היום המקורי הופץ מבעוד מועד והופיע רביעי בסדר היום של הוועדה. 

בנוגע ליחסיו עם עו"ד שרית דנה כתב קוינט: "כפיפותי אליה הייתה מקצועית בלבד ויחסינו הסתכמו ביחסי עבודה טובים".

לבסוף השיב קוינט בעקיצה נוספת כאשר אזכר אתר מינויה השנוי המחלוקת של טושינסקי על ידי בנצי ליברמן, למשרה שלא הייתה קיימת במתווה לרפורמה ברשות מקרקעי ישראל: "למיטב זכרוני בחירתך לתפקיד הרם, נעשתה ע"י מי שהיה ממונה עליך ואף נמצא עימך ביחסים חבריים קרובים. גם מפיך שמעתי לא פעם על ארוח ובילויים משותפים לרבות, למיטב ידיעתי, בתקופה הסמוכה למכרז. לא ידוע לי כי ציינת זאת בפני ועדת הבוחנים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
ליאורה מנהלת בחסד עליון!!! מוכשרת ובזכותה ממומשת הרפורמה.
אז לכול אלו שעוסקים בריכולים זולים ובסיסמאות שווא, כדאי להבין טרם יגיבו בצורה כזו לא ראויה. מר ליברמן עובד מסור וטוב לב, שנתן את הנשמה בעבודה ולעובדים. כול הסיפור בגלל משחקי אגו ובגלל בעלי אינטרסים המבקשים לכרסם ביציבות המקום ובשל רצון להגיע ולספסר לעצמו ולמקורביו אדמות. ראו מקרה גלנט שהינו עבריין בנייה!!! כחלון חבר שלו וכול המשפחה שלו מבקשים לעשות קומבינות עבור עצמם להרוס את כול מה שנבנה כבר שנתיים וחצי ואז אולי גם ינכס לעצמו את הרפורמה ברשות שכאמור לא הוא עשה ולא הוא שותף לה. לא ברור איך כחלון מגדיר את הרשות מינהל מקרקעי ישראל - האם לא למד אודות הארגון אותו הוא מבקש לנהל??? תחשבו על זה. הוא מנסה להתגלח על חשבון אחרים והציבור התמים שמאמין לכול שטות שצצה בתקשורת - שהינה מזימתית ומגמתית. אוהבים את ליאורה ומקווים שתישאר איתנו לאורך זמן. בלעדיה אין כלום!!!! אישה חכמה וטובה.
גלי שוורץ , תל אביב  |  31.03.15
9.
יועץ לשחיתות
למיטב הבנתי יש הבדל מהותי ביותר בין מינוי של משרת אימון ע"י יו"ר רמ"י לבין קידום מינוי של מקורב ע"י יועץ מ-ש-פ-ט-י . כשמינוי מקורבים בא ע"י יועץ משפטי האמור לשמור על טוהר המידות זה חמור בהרבה. זה מראה שנתנו לחתול לשמור על החלב. האם היועמ"ש לא מבין את זה ? והוא עוד משתלח בעוקצנות כלפי אחרים.
יצחק , תל אביב  |  30.03.15
לכל התגובות