אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפיתרון של שבט הנבאחו להשמנת יתר: מס ג'אנק פוד צילום: שאטרסטוק

הפיתרון של שבט הנבאחו להשמנת יתר: מס ג'אנק פוד

הטריטוריה המנוהלת על ידי שבט אינדיאני היא הראשונה בארה"ב שהחליטה להטיל מס בגובה 2% על חטיפים, משקאות קלים ואוכל מטוגן, במקביל לביטול מס מכירה על יבולים טריים

30.03.2015, 13:31 | שירות כלכליסט
אומת הנאבחו, טריטוריה חצי אוטונומית בארה"ב המנוהלת על ידי שבט אינדיאני, הפכה לאזור הראשון במדינה שהטיל מס של 2% על ג'אנק פוד, זאת בשל שיעור השמנת היתר בקרב אנשי השבט שעומד על 10%. המס החדש ייכנס לתוקף החל מה-1 באפריל יוטל על מאכלים כמו מאפים, חטיפים, משקאות קלים ואוכל מטוגן. החוק, שאושר בנובמבר על ידי נשיא השבט בן שלי, כולל גם ביטול מס מכירה בגובה 5% על יבולים בריאים כמו פירות וירקות טריים.

קראו עוד בכלכליסט

ההכנסות מהמס החדש יוקצו לפרויקטים לטובת רווחת הקהילה כמו ארגון שוקי איכרים, הקמת ערוגות ירקות וחממות ברחבי השמורה המשתרעת על פני 70 אלף קמ"ר מאריזונה דרך ניו מקסיקו ועד ליוטה.

על פי נתוני שירותי הבריאות באומת הנאבחו, קרוב ל-24,600 מהתושבים מוגדרים כסובלים מהשמנת יתר. כתוצאה מכך, חלה עלייה במספר החולים בסוכרת מסוג 2, ובשלב זה 60% מתושבי השמורה מושפעים מהמחלה.

מעבר לכך, שיעור האבטלה בקרב הצעירים בשבט עומד על קרוב ל-50%, ושיעור העוני עומד על 38%, לפיכך התומכים בהטלת המס מאמינים כי הוא יכול לשמש כאבטיפוס ל"מס חטאים" נוספים להפחתת שיעורי השמנת היתר בקהילות מעוטות הכנסה ברחבי ארה"ב.

שיעור הסובלים בארה"ב מהשמנת יתר קיצונית עומד על כשליש והוא הגבוה ביותר בעולם.

שמורת הנבאחו. אכלת ג שמורת הנבאחו. אכלת ג'אנק פוד? שלם יותר | צילום: שאטרסטוק שמורת הנבאחו. אכלת ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות